„Projekt připravujeme od léta, žádat o dotace budeme do konce listopadu. Jedná se o modernizaci komunikace od restaurace U Fišerů k autobusové zastávce," uvedl k investici starosta Hrdlořez Petr Hejl.
Vozovka se bude frézovat, bagrovat,  měnit se bude její podloží s tím, že se lidé dočkají také chodníků kolem  domů. Zřejmé je, že se oprava komunikace bude fázovat. Konkrétní data a termíny ale nejsou v tuto chvíli jasné.

„Jakmile budeme vědět, zda jsme s žádostí o datace uspěli, pak budeme plánovat konkrétní kroky. Právě v této ulici sídlí totiž jak obyvatelé, tak podnikatelé, a vše s nimi budeme řešit individuálně," osvětlil starosta.
Dalším větším projektem bude zateplení místního Domu služeb. „Jedná se o budovu, která je umístěna naproti restauraci U Fišerů. Aktuálně teď provádíme tepelné audity a další šetření stavu budovy tak, abychom také do konce listopadu mohli podat žádost o dotaci," prozradil Hejl.

V Domě služeb nyní funguje mandl, kadeřnictví, své služby tu nabízí také pedikérka. Kromě zateplení domu a nové fasády chce vedení obce zbudovat i parkoviště, které by sloužilo návštěvníkům Domu služeb.
Třetí větší akcí, kterou uvítají především rodiče a jejich děti, je zbudování nového volnočasového koutku.
„Je to místo, kde se konají Dětské dny, fotbalová utkání a další akce. Budova, která tam je, má už své za sebou, a tak bychom tu rádi vybudovali objekt, který bude sloužit jako zázemí pro návštěvníky areálu. Vzniknout by tam měly nové toalety, sprchy, klubovna, kde by se občané mohli scházet, a součástí by měly být také převlékárny," vyjmenoval změny v areálu v dolní části obce starosta Hejl.

Jak jsme se dozvěděli, součástí projektu je i vybudování dalšího hřiště. Areál je centrem dění části obyvatel Hrdlořezy Důl a ti si nové zázemí, podle starosty, zaslouží.