Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hrdlořezy: po dvou vydatných lijácích se musí silnice opravit

Hrdlořezy - Nová silnice v Hrdlořezích, jež slouží řidičům teprve několik měsíců,  dostala ránu

9.8.2013 6
SDÍLEJ:

Starosta Hrdlořez Petr Hejl u kanálu, který se změní, bude kolem vpusti zábradlíFoto: Petra Kuldová

Bylo dvacátého devátého července, pondělí, a ten večer i další obce a města na Mladoboleslavsku zaznamenaly materiální škody, za nimiž stojí vydatný přívalový liják. A  „velká voda" prověřila i silnici a vodoteč v Hrdlořezích. „Obyvatelé, kteří se na tu večerní smršť koukali, říkali, že z jedné strany teklo Labe a z druhé Vltava, a pak se dali společně vodotečí dolů. Ta to ale nemohla stihnout pojmout," tlumočil vyprávění místních starosta Hrdlořez Petr Hejl.

Voda, tekoucí po vyspádované silnici, spojující obě části Hrdlořez, si sice zčásti cestu správným směrem, tedy do betonového koryta, našla, tato cesta se ale díky obrovskému množství bahna a kamenů zanesla, a voda si začala razit cestu podél silnice. „Odtokový kanál, kam se voda měla vlévat, se ucpal a voda, tekoucí podél silnice, potrhala krajnici a v místě, kde na silnici navazuje místní komunikace, směrem ke spodní čísti obce, se vydala mimo koryto – na zahrady a do domů místních obyvatel," popsal situaci starosta Hejl.

Vedení obce jednalo se SUŠ (Správa a údržba silnic), a už nyní jsou připravena opatření. „Chystají se dvě opatření. „Nátok", kterým by měla voda vtékat do betonového koryta, podél silnice, se bude z půl metru zvětšovat asi na tři metry, a jeho vrchní sklon bude více nahrávat odtoku vody.  Druhým opatřením bude umístění zatravňovacích dlaždic těsně podél silnice tak, aby případná voda, která se nestihne vlít do připraveného koryta, neroztrhala krajnici. také se na konci vpusti místo kovového krytu, který se odstraní, udělá kovové zábradlí, aby mohla voda lépe odtékat," vysvětlil chystaná opatření starosta.
 

racovníci obce  podél místní komunikace, jež se napojuje na silnici, rozmisťují povodňové pytle se štěrkem. Ty tam zůstanou minimálně po dobu, než silnici včetně odtokového koryta  SUŠ opraví. „Silnice je ve špatném stavu, krajnice je potrhaná. Dohodli jsme se na opravách a vše by mělo být v pořádku do konce srpna, tedy za necelé tři týdny," upřesnil starosta  Hejl.
 

 co lidé, hlavně ti zaplavení? „Samozřejmě mám na stole od místních obyvatel stížnosti. Je jasné, že oprávněné. Proto bych rád, aby se situace už neopakovala. Přeji si, aby opatření, která chystáme, znemožnila velké vodě ničit lidem zahrady, domy i místní silnice a cesty," dodal Hejl.

Autor: Petra Kuldová

9.8.2013 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení