Letos do fondu dotačního programu zamířilo 3,1 milionu korun, což je o 1,1 milionu více než v loňském roce. „Důvodů pro navýšení bylo několik. V první řadě však jde o takzvanou přípolož k dotaci, kterou získal Mnichovohradišťský sportovní klub na rekonstrukci fotbalového hřiště z ministerstva školství,“ uvedl místostarosta Jan Mareš. Zastupitelstvo už dříve přislíbilo spolufinancování, pokud klub s žádostí uspěje. Protože se tak stalo, vložilo město do fondu o milion víc.

O dotace je ze strany spolků velký zájem. Požádalo o ně na dvacet organizací.

Kromě Mnichovohradišťského sportovního klubu, který získal 535 tisíc a peníze nutné na spoluúčast investice do rekonstrukce hřiště, podporu získal třeba TJ Sokol Mnichovo Hradiště, který dostal 530 tisíc korun. Tenisový klub Mnichovo Hradiště pak dostal 325 tisíc korun. „Sportovní organizace získávají každoročně nejvíc peněz, protože se starají o zázemí mnichovohradišťských sportovců, které není v majetku města,“ popsal Mareš.

To ale neznamená, že peníze šly jen za sportovci. Pěvecký sbor Zvonky dostal 135 tisíc korun. Skauti pak 115 tisíc korun.

Město při dělení dotací posuzuje hlavně počty členů s důrazem na mládež a seniory, provozní náklady i sebeprezentaci spolku směrem do města a navenek. O výši dotací rozhoduje zastupitelstvo.