Jak potvrdil starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman, celý projekt jede podle harmonogramu. „Dělá se hlavní středový ostrov, celé srdce terminálu,“ připomněl Lochman.

Všechny práce na terminálu podle něj zatím probíhají bez problémů. Stavba si mimo jiné vyžádala i nové dláždění. Na to město využívá jak starší dlaždice, tak rovněž nové, které muselo kupovat. „Nevyužité kostky půjdou do skladu a použijeme je v jiných lokalitách,“ zmínil Lochman.

V souvislosti se stavbou došlo v uplynulých týdnech na místě ke kácení stromů. Těch nakonec padlo více, než se původně předpokládalo. Podle starosty byly důvodem hlavně topoly, které byly ve špatném stavu a uvnitř jejich kmeny zcela shnily. „Tento týden tam pojede dendrolog. Uvidíme, jaká je situace, a zda budeme muset řešit větší výsadbu,“ zmínil Ondřej Lochman.

Návazně na výstavbu terminálu pokračují také práce na náměstí. Společnost Vodovody a kanalizace Mnichovo Hradiště by měla dokončit svůj díl do léta. Poté se do práce pustí také pracovníci skupiny ČEZ. „Letos bychom tedy měli mít sítě, příští rok bude terminál,“ dodal starosta.