„Petici podepsalo 3 425 lidí, většinou jde přímo o občany Mnichova Hradiště. Vyvolala ji informace z letošního ledna, kdy na pracovním zastupitelstvu města prezentoval investor záměr výstavby tří logistických hal v průmyslové zóně, takzvaný VGP Park,“ uvedl starosta.

Rozvojové zóny má město v územním plánu již od roku 1995. Obří haly by ale na místě bývalého LIAZu podle radnice vyrůst neměly. Už v březnu proběhla jednání, na kterých se ukázalo, že developer nesplnil požadavky rady města na výrazné zmenšení areálu.

„Přestože se jedná o právně složitou situaci, radnice má dostatek nástrojů k tomu, aby dokázala necitlivé a tak rozsáhlé zástavbě na území města zabránit,“ pokračoval Lochman a dodal, že petici vítá. Oživila podle něho zájem lidí o město, jeho rozvoj a budoucí podobu.

Téma hodlají v Hradišti rozvinout na připravované veřejné debatě, vedení radnice nevylučuje ani vyvolání veřejného referenda. „Máme stejný zájem jako autoři a signatáři petice. Ani my nechceme, aby se Mnichovo Hradiště stalo městem plným hal. Přejeme si, aby další rozvoj přinesl městu maximální přidanou hodnotu,“ doplnil místostarosta Hradiště Jan Mareš.