Minimálně do konce října bude dopravní situace v Mnichově Hradišti značně komplikovaná. Právě na konci října má skončit rozsáhlá rekonstrukce silnice z Masarykova náměstí až k výjezdu z města ve směru na Český Dub.

Do té doby musí řidiči počítat s objížďkami. Nyní je doprava komplikovaná zejména pro víkendové návštěvníky hudebního amfiteátru Vostrov v nedalekých Hněvousicích, kam musí desítky řidičů jezdit objížďkou přes Podolí a Sychrov, a najedou si tak zhruba 10 kilometrů.

Veškerá dopravní omezení nakonec budou vykompenzována nejen novou silnicí, ale i přilehlými chodníky a parkovacími plochami.

„Rekonstrukce zmíněné silnice a chodníků z náměstí až k výjezdu ve směru na Český Dub (ulice Bělidla a Budovcova) je naplánována do 27. října. To má být dokončena Zámecká ulice. Do té doby projdou náročnými pracemi komunikace a chodníky v ulicích Palackého, 1. máje, Zámecká, Klášterská, Budovcova a Bělidla. A samozřejmě i část průjezdní komunikace na Masarykově náměstí,“ uvedl starosta města Jaroslav Myška.

Masarykovo náměstí je sice v současné době stále neprůjezdné, vjezd tam však již povolen je.

Celkem práce budou trvat 33 týdnů a rekonstrukci silnice II/277 zajišťuje její vlastník, Středočeský kraj. Kraj však rekonstruuje pouze silnice, opravy a úpravy přilehlých prostor jsou v režii města. To zaplatí za tyto práce řádově 22 milionů korun včetně DPH.

Radnice usilovala o rekonstrukci tohoto úseku dlouho. Ještě před jejím zahájením upravila část náměstí tak, že tam vznikly dvě desítky nových parkovacích míst, kterých v centru města je málo.

Další významnou akcí je uvažované přemístění autobusového nádraží z náměstí k vlakovému nádraží. Tato varianta vzešla jako nejoptimálnější. Zavržena byla možnost umístit autobusové nádraží k čerpací stanici či zastávky rozmístit po celém městě. „Tady vše závisí na dostatku peněz, které zatím radnice volné nemá,“ dodal Myška.

V Mnichově Hraditi se nyní kope ale i v Jiráskově ulici, podél oděvní fabriky. Tam jsou vykopány chodníky, dojde i na sítě.