Vratislav Houštecký po 17 letech skončí v čele jednoho z nejvýznamnějších kulturních zařízení v Mladé Boleslavi – Kulturním středisku Svět, kde je kinokavárna a kulturní sál. Podílel se také na přípravě řady výstav, speciálních trhů a jarmarků v Mladé Boleslavi. Tyto organizačně velmi náročné a doslova monstrózní akce navštěvovaly tisíce lidí. Proč ale tento odborník v oblasti kultury odchází do soukromé sféry?

„Zřejmě dostal nějakou lepší nabídku, nebo si prostě chtěl jen odpočinout. Neprodloužil smlouvu,“ řekl novinářům primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.
Sám Houštecký uvádí, že nebyl úplně spokojen se změnami v kultuře, které se v Mladé Boleslavi dějí, a také s dalším vývojem své funkce.

„Důvody jsou dva. Především je to fakt, že náplň práce programového koordinátora a vedoucího kulturního střediska Svět, jak mi byla předložena, je tak široká, že pochybuji o tom, že bych to dokázal zvládnout. Druhým důvodem je, že nejsem zcela přesvědčen, zda celková koncepce akciové společnosti Kultura Mladá Boleslav je dostatečně propracovaná po stránce organizační, ekonomické a personální,“ řekl pro Boleslavský deník Vratislav Houštecký.

Šéf nově vzniklé akciové společnosti Kultura Mladá Boleslav Pavel Filip ale pochybnosti vyvrací s tím, že všichni měli řadu možností vznést proti připravovaným změnám připomínky.

„Myšlenka založit akciovou společnost a sjednotit tři subjekty (Dům kultury, informační centrum a středisko Svět) vznikla na vedení města na jaře tohoto roku. Od té doby se k dnešnímu dni uskutečnilo 21 zásadních jednání za účasti ředitelů jmenovaných institucí, náměstků primátora, vedoucích odborů, ekonomů a právníků,“ řekl ředitel Filip s tím, že založení společnosti schválilo zastupitelstvo.

Podle náměstka primátora Adolfa Beznosky již město vyhlásilo výběrové řízení, ze kterého by měl vzejít Houšteckého zástupce.