Co bude se ohyzdným a stále se rozpadajícím objektem kasáren v Jíčínské ulici v Mladé Boleslavi? To stále zůstává nezodpovězenou otázkou. Navíc to teď vypadá, že jasno nemají ani šéfové města.

Původně měly v budově vzniknout byty stejně jako v nově vzniklém bytovém komplexu za kasárnami. Celou akci tehdy zastřšovala developerská společnost Eube. Nakonec ale vyšlo najevo, že stavba bytů v této nevhodně řešené budově by byla tak drahá, že by o byty nebyl zájem.

Město, které budovu vlastní se už v minulém volebním období rozhodlo, že by tam mohl soukromý investor postavit hotel. Stejný názor má i nové vedení města. Firma Eube však tvrdí, že v rámci původního projektu má na budovou nárok a chce po městu, aby ji vydalo. Vše už podle primátorova náměstka Adolfa Beznosky řeší vedení města s právníky.

Primátor Raduan Nwelati navíc nečekaně v nedávném rozhovoru v rádiu Jizera uvedl, že v případě, že by se nepodařilo představu o hotelu realizovat, existuje možnost, že by v kasárnách vznikly vysokoškolské koleje. Ty ve městě citelně chybí, protože Škoda Auto otevře už letos rozsáhlý vysokoškolský areál v centru Mladé Boleslavi.

Beznoska, ale tímto návrhem očividně nadšený není. „Nemyslím si, že by tam byla kasárna vhodná. I minule se přihlásili 4 zájemci o přestavbu na hotel. Předpokládám, že se opět přihlásí ve výběrovém řízení,“ uvedl Beznoska.