Nejeden pamětník rád zavzpomíná na někdejší slávu hotelu, který tady fungoval asi od poloviny devadesátých let, přilehlá Koliba je zase ve vzpomínkách nejednoho Mladoboleslavana místem, kde se seznámil se svým protějškem. Konaly se tady totiž vyhlášené diskotéky. „Pamatuji si, že jsem v Kolibě propařil nejednu noc,“ zavzpomínal dnešní pětačtyřicátník Radek.

Nad dalším využitím objektu visí zatím otazník. Podle primátora Mladé Boleslavi a senátora Raduana Nwelatiho by tam mohly být třeba dětské lázně. „Děti přeci jen ještě nejsou tak náročné a nevadilo by jim třeba starší vybavení,“ uvažuje.

R-Mosty jsou městu vděčné. Získat v Boleslavi a okolí jakýkoli volný ubytovací prostor se totiž ukázalo býti velmi obtížné. „Jednali jsme o pronájmu části Stefanie poměrně dlouho a jsme velice rádi, že nám nakonec město vyšlo vstříc,“ podotkl ředitel organizace Jakub Čihák. 

Primátor Nwelati uvedl, že zaplatí v přepočtu pouze 55 korun za metr čtvereční (asi 30 tisíc korun měsíčně). V pronájmu by tady měly být přibližně rok, než zrekonstruují svůj azylový dům. Smlouvu město slibuje na dobu neurčitou.