Dnes je tedy osmý den jeho expedice s dalšími třemi horolezci – Dodem Kopoldem a Martinem Minaříkem na Annapurnu (8091m. n. m.). Petr Mašek se opět exkluzivně pro Boleslavský deník přihlásil přímo z výstupu.

Cestu horolezce Petra Maška z Mladé Boleslavi také podpořilo mnoho sponzorů. Generální sponzor: RP Komponent – výrobce horolezeckých značek Ocún a Rock pillars, hlavní sponzoři: Dragon internet – internet a televizní zábava bez kompromisů, Realstav: příprava realizací staveb a nakládání s odpady, AlpinePro: přední český výrobce outdoorového oblečení a vybavení, DHD Provider: vaše personální agentura. Sponzoři: Pozemky Mnichovo Hradiště – kvalitní bydlení v Českém ráji, město Mladá Boleslav. Materiální podpora: HI – Point – oblečení do nepohody, Foto Staněk U dobré rady.

Informace o horolezci Petru Maškovi z Mladé Boleslavi na: www.petrmasek.cz.

Expediční deníček Petra Maška

„Za poslední tři dny jsme s Dodem Kopoldem vystoupili do hor do výšky kolem pěti tisíc metrů. Postupovali jsme po zastávkách lodge – horské zastávky a chaty s obsluhou. Je zde možné sehnat normální jídlo, polévky, limonády a také evropské pivo. Včera jsme na jedné přespávali. Kromě mě a Doda s námi byl pouze chatař. Ráno v šest hodin jsme vstávali. Vystupujeme dnes totiž na Corong, má přes šest tisíc metrů. Tímto výstupem s Dodem ukončíme první etapu aklimatizování v nadmořské výšce. Přibližně za čtyři dny se máme sejít se třetím členem expedice Martinem Minaříkem“.

Petr Mašek, Nepál