Horu Sfinga se mladoboleslavským horolezcům Petru Maškovi a jeho kolegovi Vladimíru Hlaváčovi podařilo úspěšně zdolat, a to v poměrně krátkém čase. Zatímco jiní ji běžně zdolávají dva dny, jim se to podařilo za jediný den.

Od té doby podle Petra Maška nabírali síly na další výpravu. Jak ale horolezec z Mladé Boleslavi včera Boleslavskému deníku řekl, další výprava se nekoná. Kvůli počasí.

„Od kamarádky z Prahy nám přišly takové informace, že tři dny zde má padat sníh. V pátek ráno jsme tedy nemohli vyrazit,“ uvedl exkluzivně pro Deník Mašek.

Lenošit ovšem horolezci kvůli nepříznivým předpovědím počasí rozhodně nebudou! Vyrazili totiž do skalní oblasti Hatum Machay. Jde o seskupení pískovcových věží. Autem dorazili horolezci k jedné z chat. Spát se zde musí venku ve stanu, za mírnější poplatek i uvnitř na posteli. „Jde o takový mezinárodní kemp, kde je moc příjemně,“ popsal své pocity přímo z místa Petr Mašek, horolezec z Mladé Boleslavi.

Celé tři dny, tedy od pátku do neděle, budou lézt po skalách. V současné době se dobrodruzi nacházejí ve výšce kolem 4200 metrů nad mořem, takže s aklimatizací nebude žádná velká práce.

Počasí v horách následně ovlivní další naplánované výstupy. Jejich cílem je Huascarán (6768 m).

V současné době se horolezci potýkají s teplotami kolem 10 stupňů Celsia. Na sluníčku je možné naměřit kolem 15 stupňů. Tam, kam ovšem sluneční paprsky nedopadají, je ovšem pořádná zima. Teplé oblečení a kulich na hlavně je ovšem samozřejmostí.