Dopravních nehod, při kterých dojde po nárazu ke vzplanutí, na mladoboleslavských silnicích přibývá. Ve zdemolovaných vozidlech nemají pasažéři velkou šanci na přežití. „Přičiny vzplanutí vozidel po havárii lze přičíst současnému teplému počasí. Například benzin se rychleji odpařuje. Stačí tedy jen mechanická jiskra a vozidlo začne hořet,“ řekl Boleslavskému deníku operační důstojník mladoboleslavských hasičů.

Jinak je tomu například v zimě, kdy se teploty pohybují kolem nuly. V tomto období hasiči nemusí u podobných požárů zasahovat tak častěji.

„V Mnichově Hradišti jsme museli asistovat při dopravní nehodě osobního vozidla Škoda Favorit, které po nárazu do sloupu veřejného osvětlení začalo hořet,“ uvedl velitel Městské policie v Mnichově Hradišti František Rameš. K nehodě došlo krátce po desáté hodině večerní v ulici Víta Nejedlého.

„Jedna osoba byla zraněna. Požár se podařilo mnichovohradišťským hasičům zdolat během několika málo minut,“ uvedl operační důstojník hasičů s tím, že škoda na vozidle je odhadnuta na deset tisíc korun.

Ne vždy se ale podaří pasažéry z auta dostat včas ven, podobně jako před několika dny na mladoboleslavské rychlostní silnici u Bezděčína. Dodávka po nárazu začala okamžitě hořet. „Záchranáři bohužel už nemohli pomoci člověku, který v hořícím vozidle uvízl a zemřel,“ uvedla Nina Šeblová z tiskového oddělení Středočeské záchranné služby.

Řidiči by proto ve svých vozech měli mít i hasící přístoje, kterými by vznikající požár mohli hned v začátcích uhasit. Hasiči předvídají, že podobných nehod bude v tomto teplém letním počasí přibývat. „Na svědomí to mají především klimatické změny,“ dodal hasič.