Obrovská radost z šokujícího postupu a okamžiky euforie! Tak by se dal popsat sobotní večer i následující neděle boleslavských hokejistů. Jak jsme vás průběžně informovali na našem webu i v pondělním Boleslavském deníku, BK Mladá Boleslav vyhrál baráž a probojoval se mezi českou hokejovou elitu. Po sedmdesáti letech je v extralize!

To už je pořádný důvod k oslavě. Ještě v šatně po zápase hokejisté otevřeli vítězné šampańské a vychutnali si bublinky štěstí. Chybět nemohl ani vítězný doutník! A oslava pokračovala. „Pokud vím, tak se slavilo ve Sportovce v sobotu a pak i v neděli,“ smál se náš zdroj z okolí hokejového týmu.

A slavit se bude i dál, ale teď už hlavně oficiálně. Primátor Mladé Boleslavi totiž oficiálně přijme hokejisty na radnici. „Ve čtvrtek 24. dubna v 12.30 se uskuteční slavnostní přijetí zástupců úspěšného hokejového týmu BK Mladá Boleslav, který vybojoval postup do extraligy, primátorem města Raduanem Nwelatim,“ uvedl mluvčí mladoboleslavské radnice Pavel Šubrt.

Jenže postup do extraligy s sebou nepřináší jen samou radost. Nastanou také starosti. Bude třeba sehnat spoustu peněz na další hráče,větší marketingovou propagaci, zvýší se náklady na organizaci i na pořadatelskou službu, bude potřeba rozšířit kapacitu stadionu, zlepšit osvětlení, zázemí pro média a podobně.

„Hned v pondělí proběhlo jednání s vedením klubu a dohodli jsme se tak, že do čtvrtka předloží své požadavky. Jsme připraveni klub, který nás tak perfektně reprezentoval, podpořit,“ řekl boleslavský primátor Raduan Nwelati. Vstup Bruslařského klubu Mladá Boleslav do extraligy spolkne miliony korun.

Primátoruvedl, že by město mohlo zvýšit příspěvky na činnost ze zhruba čtyř milionů až na šest milionů korun ročně.

Potřebnou finanční injekci však zřejmě poskytne také Středočeský kraj. „Jednal jsem s panem hejtmanem Bendlem a mile mě překvapil. Přislíbil, že kraj poskytně boleslavskému hokejovému klubu 2 miliony korun,“ uvedl Nwelati.

Podle ředitele BK Mladá Boleslav Michala Koliáše bude klub iniciovat také jednání s automobilkou Škoda Auto, která je bohatým mecenášem extraligy a dalšími sponzory.

„Samozřejmě bude potřeba splnit licenční podmínky, s čímž souvisí určité investice,“ potvrzuje Koliáš.

Hokejisté Mladé Boleslavi tak splnili cíl, který v roce 2004 stanovilo vedení tehdy vzniklé akciové společnosti.Vv horizontu tří až pěti let měli hokejisté vybojovat postup dp extraligy.

Hlavním letošním úkolem přitom původně bylo jen omladit a stabilizovat kádr. „Naším úkolem v této sezoně bylo především sestavit mužstvo a začít pracovat koncepčně. Že budeme tak daleko, to nikdo nečekal,“ řekl šéf středočeského klubu Jan Plachý.

Dá se očekávat, že klub bude potřebovat peníze také na nákup nových hráčů. Tomu se zřejmě nevyhne. Více podrobností o dalším ekonomickém vývoji BK Mladá Boleslav, případných investicích do zimního stadionu a další informace uvedeme v dalších dnech.

Udrží se Mladá Boleslav v Extralize? Povede se klubovému vedení sehnat dostatek peněz a přivede zkušené a kvalitní hráče? Hlasujte v naší anketě, nebo napište svůj názor do diskuse pod článkem.