Boleslavští hokejisté měli Kometě co odvádět. V prvním střetnutí v dobře rozehrané partii nakonec v Brně podlehli 2:4, ve Zlatopramen Areně to Brňanům odvedli i s úroky.

Byl to parádní prvoligový hokej z obou stran, který nepostrádal tempo a napětí. Domácí hokejisté se však na rozdíl od hostů dokázali prosadit střelecky.
Boleslav šla do vedení v 9. minutě Mikulíkem po akci Eiselta s Nouzou. Pak však měli tři vyložené příležitosti Brňané, ale vynikající Růžička je zmařil.
Těsně před sirénou první části zaskočil brněnského gólmana Sýkora nepříliš tvrdou střelou z otočky a hostující strážce branky se musel hodně červenat.
Tempo neopadlo ani ve druhé třetině. Šanci zvýšit domácí náskok měl Eiselt, ale v samostatném nájezdu neuspěl. Hosté se dostali ke slovu při dvojnásobné přesilovce, kdy střelou od modré překonal Růžičku Zubíček.

Vzrušení přinesla 30. minuta, kdy domácí obránce Jindra „ztloukl“ brněnského Lipinu. Šalamounské rozhodnutí rozhodčího přineslo trest pro oba aktéry na 2 + 2 minuty.

Do konce třetiny padly ještě dvě branky. Nejprve Gajovský nadvakrát překonal Kubeše a pak se blýskl hokejovou parádou Sýkora. Projel třetinou hostů a po objetí branky umístil kotouč do brněnské branky počtvrté.

V závěrečné části se ještě do horního růžku branky trefil Handlovský a dokonal tak debakl hostů. Ti poté nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku a domácí se mohli radovat z přesvědčivé výhry nad vedoucím týmem I. ligy skupiny Východ.

Brno je známo svým diváckým zázemím. Také do Mladé Boleslavi se vypravila početná výprava jeho příznivců a utkání proto provázela přísnější bezpečnostní opatření. O některých incidentech, které musela řešit policie, píšeme na jiném místě.

Branky a nahrávky: 9. Mikulík (Eiselt, Nouza), 19. Sýkora (Mucha, Rumpel), 34. Gajovský (Rod), 40. Sýkora (Kuchejda), 46. Handlovský (Rod) - 29. Zubíček (Houdek, Vostřák). Rozhodčí: Kubeš - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2450. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:0
Růžička – Jindra, Wagenhoffer, Macháček, Lukáč, Bauer, Mocek, Mucha – Gombár, Král, Sedlák – Rod, Handlovský, Gajovský – Nouza, Mikulík, Eiselt – Rumpel, Sýkora, Kuchejda – Kopecký