Informaci potvrdila mluvčí magistrátu Hana Kopalová. „V Klaudiánově nemocnici se na Nový rok, přesně v 0:57 hodin, narodila holčička Adélka. Měří 49 centimetrů a váží 3610 gramů. Na první miminko s trvalým pobytem v Mladé Boleslavi ale ještě čekáme," upřesnila Hana Kopalová.

Co se týče počtu hasičských zásahů, pak je v celém Středočeském kraji zaměstnalo třiatřicet událostí. „Přesnou třetinu tvořily požáry se škodou za celkem 298 tisíc," sdělil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Na Mladoboleslavsku ale k žádnému závažnému požáru naštěstí nedošlo. Zhruba hodinu a půl po půlnoci likvidovali dobrovolní hasiči z Podlázek drobný oheň způsobený pyrotechnikou. „O požáru informoval na tísňovou linku jeden z obyvatel ulice Ptácká. Jednalo se o doutnající odpadky a zbytky pyrotechniky u kontejnerů na tříděný odpad," upřesnil ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Mimořádná událost

Ještě v odpoledních hodinách vyjížděli hasiči k mimořádné události, kdy na železniční trati u Otradovic spadlo před projíždějící soupravu trakční vedení.

„Všech dvaadvacet cestujících z vlaku muselo být evakuováno do náhradního vlaku, který přijel na vedlejší kolej. S jejich přesunem pomohli hasiči ze stanice Stará Boleslav s drážními kolegy z Nymburka," dodal Ladislav Holomčík.

Došlo však i na vztahové krize. Jednu takovou museli řešit mladoboleslavští strážníci na Silvestra večer. Před panelovým domem v ulici Havlíčkova křičel zřejmě podnapilý muž a vyhrožoval, že si něco udělá.

„Čtyřiatřicetiletého muže, s nímž se ten den zrovna rozešla přítelkyně a on kříčel do okna jejího bytu, hlídka nejdříve uklidnila a poté mu doporučila, aby situaci řešil až druhý den," dodal Tomáš Kypta.

Po půlnoci pomáhali i zraněným. Jeden z mužů, který se na Staroměstském náměstí oddával tanci, vlivem alkoholu neustál své kreace, upadl a rozrazil si hlavu. Strážníci mu proto zavolali záchrannou službu.

Podle Petry Effenbergerové, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, sanitky nejčastěji vyjížděly k opilcům, řezným poraněním od střepů a úrazům způsobených zábavní pyrotechnikou.