Česká automobilka tak vystavením svého nejnovějšího modelu Vision X pokračuje v sérii představení žhavých novinek domácímu publiku souběžně se světovou premiérou. Vloni takto za velkého zájmu v Mladé Boleslavi návštěvníkům prezentovala studii Vision E.

Studia malého crossoveru od Škody nastínila budoucnost značky, její důraz na ekologii. „K pohonu využívá spalovací motor na stlačený zemní plyn, resp. benzin a elektromotor, což přináší vysokou agilitu s nízkou úrovní emisí,“ uvádí v tiskové zprávě Škoda.

Vision může díky inovativnímu hnacímu ústrojí využívat pohon předních, zadních nebo všech kol podle aktuální potřeby. Spalovacím motorem je agregát 1,5 TSI G-TEC přeplňovaný turbodmychadlem, vyvinutý speciálně pro spalování stlačeného zemního plynu, resp. benzinu.

Škoda Vision X vystavená v muzeu v Mladé Boleslavi.Zdroj: Škoda Auto

Autor: Škoda Auto

Muzeum nabízí pohled do bohaté historie automobilky, ale i multifunkčním objekt pro řadu kulturních a společenských akcí. Za uplynulý rok 2017 si jeho expozice prohlédlo rekordních 254 143 návštěvníků, což představuje nárůst o 5 procent oproti roku 2016.

Vedle hlavní expozice si mohou návštěvníci prohlédnout atraktivní zrekonstruovaný depozitář s vystavenými sportovními vozy a prototypy. Stále větší zájem je o návštěvu muzea s prohlídkou aktuálních výrobních provozů automobilky, a to na základě předchozí objednávky.