Den pro zdraví a pohodu prožily o uplynulém víkendu desítky lidí v Hlavenci. Kromě cenných informací a zajímavé podívané přispěli návštěvníci nemalou finanční částkou na dobročinné účely.

„Jde v pořadí už o pátý ročník. Letos jde navíc o charitativní akci,“ řekla Deníku místostarostka Hlavence Jarmila Smotlachová. Místní folklorní sdružení Hubertus se totiž rozhodlo, že výtěžek, který se jim podařil v uplynulém roce a při letošní akci vybrat, věnují Ústavu sociální péče v Brandýse nad Labem na nákup tkalcovského stavu. „Částka je vyšší než 17 tisíc korun,“ doplnila informaci místostarostka obce.

Návštěvníci pátého ročníku měli možnost mimo jiné vidět vystoupení malých hlaveneckých tanečnic pod vedením Olgy Janouškové, zhlédnout cvičení na velkých balonech, dozvědět se informace o masérství a léčitelství a mnoho dalšího. Vítali se také noví Hlavenečáci, tedy děti, které se v obci narodily. „Bylo možné si zde nechat i změřit krevní tlak či využít nabídky kadeřnických, pedikúrských či fyzioterapeutických služeb,“ dodala Smotlachová.

Nechybělo také karate v podání mladých a nadějných bojovníků. Dokonce se zde přesekávaly i střešní tašky. Ne každému z mladých karatistů se to ale podařilo na první pokus. Přesto ale ze všech střešních tašek zůstaly jen malé kousky.

Každý rok přiláká hlavenská akce desítky lidí z obce. Přestože je určena především ženám, na své si zde vždy přijdou i muži. Loni byla akce zaměřena na stará řemesla.