Vzhledem k setrvalému mírnému poklesu hladiny Jizery v Bakově nad Jizerou stálá povodňová služba povodňové komise ukončuje svoji činnost. Na území obce s rozšířenou působností Mladá Boleslav si ještě, zejména na dolním toku Jizery, musí některé obce monitorovat situaci.

„V Mladé Boleslavi stále sleduje situaci městská policie. Zhoršení situace zde však v nejbližších hodinách nelze očekávat,“ uvedla mluvčí města Hana Koišová.

Hladina Jizery sice postupně klesá, ale na řadě míst čekejte komplikace v dopravě. Například právě u Bakova nad Jizerou či u Mohelnice může být stále voda přes silnici, projet tudy chce dávku odvahy a riskujete, že se dostane voda do vozu.

Také v Mladé Boleslavi prevenci nepodceňují. Strážníci na povodňové nebezpečí v noci upozorňovali obyvatele a firmy v příměstské části Podlázky, Čejetičky a v Ptácké i Nádražní ulici. Stav Jizery sledují a připravují dopravní značení pro případnou uzávěru. "Tato opatření budou pokračovat i v denní službě z důvodu plovoucích ker na řece Jizeře, které by se při větším počtu mohly nahromadit u jezů," uvedl ředitel mladoboleslavské městské policie Tomáš Kypta.

Podle meteorologů se navíc blíží oteplení, tání sněhu na horách a také deštivé počasí. Pravdou ale je, že ještě příští týden se nejspíš teploty vrátí k nule a vyloučit nelze ani sněžení.