Soutěž ve fitness a hip-hopu přilákala v sobotu do městské sportovní haly desítky tanečníků.

Otevřenou soutěž Fitness 2012 Česko se hýbe, cvičí a tancuje a Hip Hop 2012 pro všechny věkové kategorie uspořádal domácí klub Jumping kangaroos.

Zatímco dopolední část programu byla věnovaná jednotlivcům i týmům ve fitness, odpoledne si svou premiéru odbylo otevřené klání, na kterém bylo poprvé umožněno startovat i soutěžícím neregistrovaným v Českém svazu aerobiku, fitness a tance FISAF.

Trenérka domácího týmu Eva Ekrtová byla s účastí neregistrovaných sportovců v hip hopu velmi spokojená.
„V kategorii do čtrnácti let máme dnes osmnáct startujících. Soutěžit budou společně s registrovanými," sdělila s nadšením hlavní organizátorka boleslavské soutěže.
„Nepřihlásil se zatím žádný z klubů třeba ze škol a podobně. Vím ale, že se přišli zájemci podívat a na další soutěž na podzim by už školy mohly třeba připravit svou formaci," doplnila trenérka domácích.

Někteří její svěřenci měli sobotní domácí soutěž jako generálku před evropským šampionátem, který už příští víkend bude v Praze.

Jedním z „odvážných amatérů", který se do této otevřené soutěže přihlásil, byl také Milan Čurej z Bakova nad Jizerou.
„Chodím do sedmé třídy ve škole v Bakově a hiphopu se věnuju asi pět let. Kromě toho mě baví taky beatbox. Docela bych se chtěl hiphopu nebo beatboxu věnovat dál," odpovídal na otázky kluk v kšiltovce.

„Trému trochu mám, ale myslím, že to zvládnu. Choreografii jsem si dělal sám," prozradil ještě Milan detaily ze své přípravy.
Na plochu nastupoval až jako poslední, a navíc ho trochu zlobilo CD s podkladovou hudbou. Vše se nakonec podařilo zprovoznit, a tak mohl své umění předvést sboru rozhodčích.