Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náš Deník o víkendu spustí nový přehlednější web

Mladá Boleslav – Boleslavský deník spustí o víkendu nové internetové stránky s větším důrazem na hyperlokální zpravodajství.

23.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Svačina

Tak jako vše kolem se vyvíjí, také největší české noviny Deník neustále inovují a zlepšují své zpravodajství. O víkendu Boleslavský deník spustí nové internetové stránky. Adresa www.boleslavsky.denik.cz ale pochopitelně zůstává stejná.

Pro čtenáře bude překvapením zejména nový modernější, uhlazenější design webu, jehož hlavním cílem bylo stránky zjednodušit a zpřehlednit. Zásadní novinkou je větší důraz na hyperlokální zpravodajství. Na webu tak zavedeme nové rubriky z větších měst mladoboleslavského okresu, kam se budou zařazovat všechny zprávy týkající se těchto měst a jejich blízkého okolí.

„Takzvané mikroregiony nově rozdělíme ještě hlouběji, a to na Mladou Boleslav, Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou, Bělou pod Bezdězem, Benátky nad Jizerou a Dobrovici,“ říká šéfredaktor Boleslavského deníku Pavel Svačina. Odtud budou reportéři postupně přidávat ještě více zpráv.

„Pochopitelně ale i nadále platí, že nejzásadnější zprávy a reportáže i komentáře uveřejňujeme exkluzivně nejprve v tištěném vydání Boleslavského deníku, jen část zpráv se ihned dostává na web, zde upřednostňujeme základní zpravodajství, dopravní a krimi aktuality, fotogalerie a videa z regionu,“ dodává šéfredaktor.

Důraz na nejčtenější rubriky

Důraz byl kladen nově hlavně na nejčtenější rubriky, které podle počtu přístupů čtenáři vyhledávají zcela nejvíce. Zásadní důraz tak bude kladen právě na mikroregiony, zprávy krátce a historicky absolutně nejsledovanější a nejoblíbenější rubriku miminka, která představuje nové přírůstky do rodin obyvatel Mladoboleslavska.

Web bude hned v úvodu poutat na více zpráv s obrázky, nabídne tak pohledově více lákadel, ale celkově bude přehlednější a po vzoru rakouských a německých zpravodajských webů se natáhne do délky. Změní se také prohlížeč fotografií a videí, které by tak měly mít větší kvalitu a také se budou pohodlněni prohlížet a zvětšovat.

Novou podobu a funkcionalitu webových stránek Deníku připravila dceřiná společnost vydavatelství Vltava-Labe-Press a.s. NewsLab spolu s IT pracovníky VLP. Vývoj trval přes rok a jeho aplikace vůbec není snadná vzhledem k nutnosti sladit funkčnost a rozdílnosti 71 regionálních Deníků včetně centrálního webu.

VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. (VLP), je vydavatelství, jež v České republice vydává devadesát čtyři regionálních titulů, z toho 71 regionálních deníků a 23 týdeníků.

Tyto deníky jsou nejvýznamnější regionální noviny u nás. Mají dominantní postavení ve svých regionech, charakteristická je vysoká čtenost.

Regionální deníky jsou jediné noviny, kde je zároveň obsaženo zpravodajství z nejbližšího okolí bydliště čtenáře, z okresu, kraje, republiky i ze světa.

Cíleně lze regionálně oslovit více než 10% obyvatelstva až do úrovně jednotlivých okresů a to nejen ve velkých městech, ale i v nejmenších obcích.
Průměrný denní náklad všech titulů VLP, cca 225 tisíc výtisků, si denně přečte 913 tisíc čtenářů, což představuje 38% trhu se zpravodajskými deníky.

Vydavatelství patří koncernu Verlagsgruppe Passau, který v Německu vydává např. regionální noviny Passauer Neue Presse.

23.2.2012
SDÍLEJ:
V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ilustrační foto.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení