Ti, kteří chtěli alespoň na okamžik stát na divadelních prknech, zavítali v sobotu odpoledne do Městského divadla v Mladé Boleslavi. To se jako řada dalších připojilo k celostátní akci Noc divadel.

Jako nadějní umělci si nejdříve mohly připadat děti, které pod pokličku nechal nahlédnout herec Luděk Jiřík. O stejný pocit nepřišli následně ani dospělí. Ty na pódiu na malé scéně do tajů herectví zasvětil umělecký ředitel divadla Petr Mikeska.

A začal hned vnitřní atmosférou. Ve chvíli, kdy sál zhasl a temně nechal svítit pouze jeviště, na čtveřici „herců z ulice" byla znát rozporuplnost. Ta se ale jako mávnutím kouzelného proutku rozplynula, jakmile Petr Mikeska odstartoval hry na koncentraci, jimiž se čas od času „rozcvičují" i profíci.

To však nebyla jediná náplň Noci divadel. Nechybělo karaoke hitů z inscenací mladoboleslavského divadla, scénické čtení Iluze, tragikomedie jednoho z nejúspěšnějších současných dramatiků Ivana Vyrypajeva či koncert Durmančiných bylinek, mladoboleslavského dua Zdeněk Sedlář a Romana Cikraiová.