Tyto prázdniny se klienti sdružení společně vydali do Sportovního centra v Nymburku, kde už to dobře znají z loňského pobytu.

„Na programu byla tentokrát mimo jiné i příprava a realizace divadelního představení, výlet do Poděbrad, do ZOO v Chlebech, ale také na hudební festival Benátská noc," prozradila předsedkyně sdružení Kateřina Maxová, která se sama s dětskou mozkovou obrnou potýká.

Ta také spočítala, že od roku 2010 je tento pobyt pro hendikepované už šestý v pořadí. „Předtím jsme fungovali pod jinou organizací, takže když to spočítám dohromady, tak už je to dvacet let – ročně jeden nebo dva pobyty. Poslední dva roky navíc přibyl i velikonoční víkendový pobyt v Centru Paraple," upřesnila Kateřina Maxová.

Stejně jako na ostatních pobytech, i tentokrát byl na každý den připraven bohatý program.

Klienty čekaly nejrůznější rehabilitace, bazén či vířivka. „Cvičíme tu Vojtovu metodu, což je dobrá věc, která nás rozhýbá. Dobré pocity mám i z hydromasážního bazénu," pochvaloval si procedury klient Martin.

Velmi zábavným prvkem byla letos také jedna novinka. Účastníci pobytu totiž, spolu se svými asistenty, připravili a nacvičovali divadelní hru. Aistenti zde mají pokaždé nezastupitelnou pozici a jsou svým svěřencům k dispozici 24 hodin denně.

Ale zpátky k divadlu, šlo o klasiku z největších, divadelní představení Romeo a Julie, které však na rozdíl od Shakespearovy hry končilo svatbou hlavních hrdinů.

„Premiéru  byla ve čtvrtek večer, a možnost se na představení podívat měla i veřejnost z okolí. Kromě klientů si v představení zahráli i rytíři z Agentury a Sdružení Festive, kteří zároveň na závěr představení předvedli ohnivou show," líčí dojmy z neobvyklé podívané Katka Maxová.

Dalším zpestřením pobytu – kromě řady vycházek a výletů do okolí – byla pro klienty návštěva hudebního festivalu Benátská noc, který se letos konal ve Vesci u Liberce.

A třešničkou na dortu pak bylo pro všechny zúčastněné setkání s hvězdami české atletiky. Ve stejnou dobu totiž v nymburském sportovním centru trávili čas i oštěpařka Barbora Špotáková, někdejší olympijský vítěz  a její trenér Jan Železný a desetibojař Roman Šebrle.