Vítězstvím hazardu skončilo nedávné hlasování poslanců o zákonu, který měl upravit rozdělování výnosů z loterií. Lobby majitelů a provozovatelů terminálů či automatů, za podpory vybraných sportovních a neziskových organizací , dokázala zmanipulovat desítky poslanců a přimět je, aby část výnosů z hazardní činnosti rozdělovali ti, kteří tuto činnost provozují a žijí z jejích obrovských zisků.

Rozumím tomu, že sportovní a neziskové organizace mají vážné finanční problémy a že část loterijních společností podstatný díl výnosů dělila mezi ně.
Bohužel se na desítkách případů prokázalo, že prostředky určené na charitu mířily spíše na zlepšení života multimilionářů, než amatérským sportovců či nemocným.

Benevolence spočívající v rozhodování provozovatelů loterií o konečném směrování povinných odvodů nezavání ničím jiným než možnou korupcí osob, které v jednotlivých obcích rozhodují o existenci či zrušení automatů.

Pokud vůbec existenci heren a herních zařízení připouštíme, což se mi osobně velmi příčí a několik let bojuji za jejich zákaz, pak by o odvodech neměl rozhodovat rozmar provozovatelů, ale zákonem přesně daná pravidla.

Příjem má podléhat dani a tu má získat stát, obce i kraj. Věřím, že poslanecký paskvil opraví senátoři, kteří tak budou mít výjimečnou možnost veřejnosti prokázat, že jejich posty mají pro občana nějaký smysl.

Robin Povšík, zastupitel Mladé Boleslavi - za ČSSD