Kluziště místo silnice. Takové překvapení čekalo ve středu na obyvatele ulice 17. listopadu. Za proměnu mohlo prasklé potrubí, z něhož se nekontrolovaně valila horká voda po silnici. Nebýt všímavého obyvatele, který havárii duchapřítomně nahlásil strážníkům, bůh ví, kam by voda až dotekla.

„Informaci o prasklém potrubí a vytékající vodě jsme přijali deset minut po půlnoci," sdělil ředitel městské policie Tomáš Kypta s tím, že operační důstojník zprávu v první řadě předal mladoboleslavskému VaKu, následně Policii ČR a správci komunikace.

Už tak vážnou situaci komplikoval fakt, že v noci teploty klesly pod mínus deset stupňů Celsia, a tak vyteklá voda, byť horká, začala okamžitě zamrzat.

Zavřeno!

Strážníci s policisty nakonec museli celou ulici uzavřít, a to v úseku mezi křižovatkami Havlíčkova a Jiráskova. Během noci přijeli také silničáři, kteří postižený úsek posolili.

Oprava prasklého potrubí mohla ale začít až ráno, což život na největším mladoboleslavském sídlišti komplikovalo až do včerejšího večera. Největším problémem byla ledovka, protože i přes den se teploty držely pod nulou. Neukáznění řidiči ale zákaz vjezdu nerespektovali a na místě došlo k několika nehodám. Dopravní podnik s ohledem na bezpečnost změnil trasu autobusů. Mimo provoz tak po celé úterý zůstala zastávka 17. listopadu a obslužnost musely zajistit okolní stanoviště.

VaK na odstranění poruchy pracoval od rána, vše ale komplikoval silný mráz. Podle plánu měla být odstraněna do večera.