Víkend patřil na atletickém stadionu více než dvěma stovkám hasičů z celých středních Čech.

V krajské soutěži se vzájemně poměřilo deset týmů profesionálních hasičů z jednotlivých územních odborů, a po dvanácti týmech mužů a žen dobrovolných hasičů.

Kromě velmi atraktivní štafety na 4 x 100 metrů absolvovali „amatéři" úplně stejné disciplíny, tedy překážkový běh na sto metrů a 
v neděli také požární útok.

Krajská soutěž začala v sobotu v tropickém letním počasí slavnostním nástupem všech zúčastněných.

Po krátkých zdravicích včetně pozdravu primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho, starosty Sboru dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska Josefa Páva a krajského ředitele HZS Miloslava Svatoše se sedmdesátka profesionálních a více než devadesát dobrovolných hasičů postavilo na start překážkové dráhy.

Na startu ženské části soutěže se sešlo také více než devadesát žen.

Krajská soutěž byla generálkou pro příští rok, kdy by Mladá Boleslav měla hostit republikové klání v požárním sportu.

Profesionální hasiči si první část krajské soutěže odbyli už v týdnu, když v Nymburce měřili svou dovednost ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže.

Za rok při republikovém mistrovství by i tato disciplína měla být v Mladé Boleslavi a je možné, že cvičná věž vyroste na některém náměstí.
Nejrychlejší v této disciplíně byl Radek Vyvial z Kolína.

V sobotu byl na překážkové dráze mezi profesionály nejrychlejší Milan Tůma z Kutné Hory, který zvítězil i ve dvojboji. Nejlepším z boleslavských hasičů byl Jan Jedlička.

Dobrovolným hasičům na stometrové dráze dominoval Jan Vachata z SDH Líchovy. Mezi ženami byla nejrychlejší Jana Malá z Krchleb.
V součtu družstev žen nad překážkami byly nejrychlejší reprezentantky mladoboleslavského regionu ze sdružení Břehy.

V sobotních štafetách profesionálů, ve kterých na posledním úseku museli hasiči za použití práškového přístroje likvidovat oheň zapálený v kádi, zvítězili hasiči z Berouna. Domácí štafeta byla čtvrtá.

Neděle patřila požárnímu útoku. Profesionálům dominoval tým Benešova před Mladou Boleslaví.

Mezi dobrovolnými hasiči byli nejlepší Dalovy, okres Benešov. Ženám vévodily hasičky z Malých Přílep na Berounsku. O jejich vítězství rozhodlo 7 desetin vteřiny.