Hasiči především předvedli historickou techniku, kterou představovali od nejdelší historie až po současnost. Diváci proto viděli i ruční čerpadla, první stoje s motorem či současnou techniku. Své dovednosti předvedli lidem také děti, které ukázaly, že i když možná ještě neumějí ani pořádně počítat, uhasit malý požár by možná svedly. Nadšení dětí rozproudilo publikum, které je hlasitě podporovalo.

„Moc se mi to líbí a moc se jim to povedlo. Vždyt také oslavy připravovaly přes tři měsíce,“ řekla jedna z místních obyvatelek.

Hasiči v Loukově jsou stále vytížení, často pomáhají v obci s nejrůznějšími pracemi. Požáry naštěstí hasí opravdu výjimečně. Například na Štědrý den hasili trám v jednom z domů, který chytil od komínu. Pomáhali také například při zajišťování bezpečnosti při čarodějnicích.

„Obec nám vychází vstříc a to jak penězi, tak další podporou. Jsme určeni hlavně k zásahům v obci, takže ani nemáme žádnou velkou techniku. Jsme však rádi, že nám nyní zakoupili například nové plovoucí čerpadlo,“ popsal místní člen dobrovolných hasičů a zároveň profesionální hasič Jaroslav Koťátko. Podle něho si hasiči navíc v obci vybudovali klubovnu v jednom z domů.

V Loukově je členem sboru hasičů skoro každý. Patří mezi ně i nejmenší děti, které se kromě samotného hašení dozvědí také něco ze zdravovědy.

Celkem má tamní sbor 61 členů, ale většinou jsou starší. Obec postupně pomalu stárne a vylidňuje se, přestože se tam několik dětí narodilo.