Nemají kde trénovat, ale přesto se drží na soutěžích v požárním sportu hodně vysoko. „Bývali jsme skoro pořád první, ale teď se držíme kolem čtvrtého místa,“ říká starosta sboru dobrovolných hasičů z Obrubců Tomáš Vízner.

Před startem

Zastihli jsme jej těsně před jejich start a tak nervozita byla trochu znát. „Snad se nám to povede, ale odhadnout naše dnešní umístění nedokážu,“ plyne z úst starosty sboru Víznera.

Kluci se rozhlíží a pozorují, jak si balí hadice soupeř před nimi a už je slyšet jejich jméno. Na start se připraví Obrubce, line se z reproduktoru. Kluci z Obrubců nastupují a podávají pěkný výkon. Nakonec to stačilo jen na 8. místo.

Hasičská soutěž v Kosořicích byla poslední soutěží Boleslavského poháru 2011. Rozdávaly se tedy poháry a ceny za kosořickou soutěž, ale také poháry za celková umístění v Boleslavském poháru.

Výsledky

Soutěže se účastnila družstva mužů, žen i dětí a v celkem 6 kolech se spolu poprala o putovní poháry a další věcné i finanční ceny.

Poslední pohár, s názvem „Doubravka“ vyhrál z mužů sbor SDH Škoda Auto, druhé místo patří Kosořicím a třetí Dobšínu – Kamenici A.
Pohár Doubravka ženy: Dlouhá Lhota, Sukorady, Petkovy. Mladší děti: Plazy Kosořice, Březno B, Děti starší: Petkovy, Březno Plazy.

Oficiální výsledky Boleslavského poháru 2011, seriálu soutěží v požárním útoku dopadly následovně: Celkově, v Boleslavském poháru 2011 se stal absolutním vítězem sbor hasičů Škoda Auto, druhé místo patří Kosořicím a třetí Dobšínu – Kamenici A. Obrubce celkově skončily na místě pěkném, ale bramborovém.

Ženy celkově: 1. místo – Dlouhá Lhota, 2. místo – Sukorady, 3. místo – Plazy. Děti mladší celkově: 1.místo – Plazy, 2. místo – Kosořice, 3. místo – Chudíř. Děti starší: 1. místo Plazy, 2. místo Petkovy, 3. místo Hrdlořezy.

Nesmíme zapomenout na muže, bez kterého si snad žádný hasič nedovede hasičské soutěže, potažmo Boleslavský pohár představit.
Srdcem a mozkem hasičských soutěží Boleslavského poháru je totiž Václav Kavalír.

Ten na závěr poděkoval všem soutěžícím, rozhodčím a sponzorům, kterými byli hlavně pivovar Rohozec a Boleslavský deník. „Oba dva sponzoři mi velice pomohli se zajišťováním cen, touto cestou jim velice děkuji,“ říká Václav Kavalír. Poděkování míří také HZS Mladá Boleslav, firemním hasičům Škoda Auto a OSH Mladá Boleslav.

Na závěr pak Václav Kavalír popřál soutěžícím i pořadatelům. „Přeji všem v příštím roce hodně úspěchů, i když to někdy není jednoduché. Pořádajícím pak aby zvládli organizaci bez prodlev a problémů. No a nám všem hodně zábavy a slunečného počasí při soutěžení,“ dodal Václav Kavalír.