Přestože sýčinské od konce 19. století napomínalo samotné okresní hejtmanství, aby založili sbor dobrovolných hasičů, nedbali.
Teprve když 18. listopadu roku 1930 shořela ve vsi i hospoda vzali rozum do hrsti počátkem dalšího roku založili požární sbor.

Oslava 80. narozenin

Ten letos oslavil 80. narozeniny a to se vší parádou. V bohatém sobotním programu u místního pohostinství vystoupily dobrovické mažoretky Minikopretinky a taneční skupina L&P Pik dance z Mladé Boleslavi.
Přilehlé hřiště ožilo ukázkami hasičské techniky od spřátelených sborů z okolí. Svůj vůz předvedla i Policie ČR.

„V místním pohostinství jsme navíc udělali malou výstavku fotodokumentace a kronik, takže si mohli ti starší zavzpomínat a mladší objevit, co se na Sýčině dělo před mnoha lety,“ řekl předseda místních dobrovolných hasičů Milan Tůma. Zároveň si ale postěžoval, že dobrovolným hasičům na Sýčině momentálně chybí následovníci. „Byly doby, kdy měl sbor čtyřicet členů, v současnosti jich máme devatenáct. Potřebovali bychom snížit věkový průměr a získat děti a mladé lidi se zájmem o hasičský sport,“ míní Tůma.

A o navnadění nových potencionálních hasičů se snažili i v sobotu, kdy mohly děti s rodiči absolvovat překážkovou dráhu, na jejímž konci byla možnost stříkat z hasičské hadice na stlučený dřevěný domeček.

Požár v přímém přenosu

Dřevěný domek byl v závěru oslav zapálen a na menším požáru své nasazení předvedli dobrovičtí hasiči. Zájemci pak mohli oheň zkusit dohasit.
Jediným mráčkem na jinak vydařeném odpoledni se stal toužebně očekávaný seskok parašutistů, kteří nemohli dostát svému slibu kvůli špatnému počasí.Situaci alespoň částečně zachránily dva přelety historických letounů.