Dobrovolní hasiči se dočkali nových prostor pro svou činnost.Ve čtvrtek krátce po poledni byla slavnostně uvedena do provozu přístavba hasičské zbrojnice.

V průběhu necelého roku byla přistavěna nová prostorná garáž, která je doplněna také o zázemí pro semčické dobrovolné hasiče včetně sprch a toalet.

„Přístavba byla financována z dotace Středočeského kraje. Cenu stavby se nám výběrovým řízením podařilo snížit  na něco málo přes čtyři miliony korun," uvedla starostka obce Dana Grebeňová. Kraj se podílel částkou dva miliony a tři sta tisíc  korun. Zbytek hradí obec ze svého rozpočtu.

Na slavnostním uvedení nových prostor do provozu byli přítomni zástupci okolních obcí a především hasiči, včetně části výjezdové jednotky ze Semčic, kterým budou tyto nové prostory sloužit.

„Jsem rád, že se nám povedlo  tuhle přístavbu s pomocí obce udělat.  Doufám, že se nám povede brzy obnovit i techniku, kterou dědíme od profesionálních hasičů," řekl Karel Klimo, velitel výjezdové jednotky hasičů v Semčicích.