Vydali se totiž na týdenní lázeňský pobyt do Vráže u Písku. Tak jako na každý rekondiční pobyt je i tentokrát doprovázela skupina kamarádů – dobrovolných osobních asistentů, bez jejichž trvalé  a příkladné pomoci a vzorné péče by nemohli absolvovat žádný pobyt ani krátkodobou aktivitu, naplánovanou zmíněným občanským sdružením.

V čele společnosti DMO pobyty stojí už je od prvopočátku obětavá a cílevědomá předsedkyně Kateřina Maxová, která sama touto nemocí trpí. A jak viděla tento pobyt prožila a vnímala jedna z klientek  Svatoslava Klementová?

Pohled klientky

Práce s námi, především vozíčkáři, je opravdu nesmírně náročná a těžká, což si plně uvědomujeme,  a  nejen proto si našich kamarádů vážíme a na společné chvíle s nimi se vždy velmi  těšíme. Celému realizačnímu týmu  našich skvělých kamarádů patří nevýslovný dík za bezmeznou trpělivost a ochotu nám pomoci.

Společné aktivity jsou vždy zajímavé, poutavé a poučné. Zaměřují se vždy na místo, pobyt a možnosti, ve kterých se právě nacházíme. Lázně Hotel Vráž s krásnou zámeckou zahradou jsme navštívili již počtvrté. Každý z nás projde na samém začátku pobytu lékařskou prohlídkou a následně se začnou využívat jednotlivé předepsané procedury, jako například vířivé, perličkové i bylinkové koupele, masáže, parafín, rašelinové obklady, individuální a skupinová fyzioterapie.

Novinkou pro letošní rok byla i možnost navštěvování týdenního kurzu jógy. Mimo jiné jsme po celý týden měli možnost využívat rovněž místní prostory fitness centra, sauny, či odpolední nebo večerní plavání v bazénu. Dále jsme tu měli i další doplňkové možnosti činností a ve volných chvílích jsme chodívali vyrábět prostírání z dekorativních vánočních  ubrousků. Skoro každý večer nám jeden s kamarádů asistentů zpříjemňoval velice krásnou hrou na banjo a rovněž svým zvučným, ale procítěným nádherným zpěvem.
Absolvovali jsme samozřejmě procházky po přilehlém rozsáhlém parku s plněním různých úkolů a kvízových otázek.

Jeden z večerů byl zase věnován promítání filmu režiséra Jiřího Stracha s názvem Vrásky z lásky. Ve středu jsme navštívili Country club, volné chvíle jsme mohli ale trávit kdykoli v podzimně laděné přírodě  krásnými písničkami. Upřímně děkuji celému bezvadnému kolektivu zdejších lázní v čele s panem ředitelem Veselým za to, že nám opakovaně umožňují pobyt s vstřícným přístupem. Na samý závěr nezbývá než říci naší milé kamarádce předsedkyni Kateřině Maxové a celému skvostnému realizačnímu týmu DMO Pobytů ještě jednou díky moc za vše – jsme rádi, že vás máme.

Poděkování…

Milá šéfová DMO Pobyty Katko,
píši Ti tento dopis, abych Ti strašně moc poděkovala za to, co děláš, a za to, jaká jsi. Svého syna Zdendu jsem s Vámi posílala na pobyty, abych si já jako máma  trochu odpočinula. Zdenda vždy jezdil domů nadšený a plný dojmů a jeho vyprávění, jak bylo na pobytu a jak je bezvadný ten, ten a ten, jsem doma poslouchala ještě mnoho dní. Takže jsem Vás všechny z vyprávění a z krátkých chvil při předání syna, do Vaší péče, tak trochu znala.

Nu stalo se, že jsi mně přemluvila, abych s Vámi coby asistentka absolvovala letošní pobyt ve Vráži u Písku. Musím říci, že jsem strašně ráda, že jsem se od Tebe přemluvit nechala, protože mi s Vámi bylo moc krásně, hezky, fajn, no takže i já jsem přijela domů plná dojmů, stejně jako dřív jezdil můj syn. Poděkování patří všem, co se těchto akcí zúčastňují, protože manipulace s člověkem na vozíku je fyzicky náročná a péče 24 hodin denně samozřejmě taky. Něco o tom vím, dělám to už 23 let.

Klobouk dolů, Kačenko, máš to zorganizované vše do posledního puntíku. Za takovouto akcí musí být mnoho hodin Tvé práce, kterou zvládáš na jedničku. Ač jsi sama hendikepovaná, ač jsi někdy z toho zařizování utahaná jak kotě, nevzdáváš to a bojuješ dál za lidičky, kteří jsou na tom zdravotně o trochu hůř než my ostatní. Jsi skvělá žena, bojovnice, která se nikdy nevzdává. Obdivuji Tě za to, co děláš. A že to děláš skvěle. A mám Tě moc ráda. Posílám obejmutí.
Mamina Ivana Kmochová