Žačky prvních, druhých a třetích tříd v ní zdokonalují své návrhářské a šicí schopnosti na maximum. „Výtvory své práce musíme přece představit, a proto jsme se po vzoru módních návrhářů rozhodly uspořádat módní přehlídku pro spolužáky a rodiče našich švadlenek,“ uvedla vedoucí kroužku Hana Rejzková.

Na mole se v pondělí odpoledne mladé návrhářky a švadlenky předvedly v letních modelech. Převažovaly šaty, trička a sukénky. „Sukni a tričko s ozdobným knoflíkem, které budu předvádět jsem dohromady šila asi deset dní. Vymyslet nový model je těžké, ale baví mě to. Jen musím s větším citem šlapat na pedál šicího stroje, někdy se mi rozjede příliš rychle,“ řekla Karolínka Javůrková, modelka a švadlenka v jedné osobě.

Do hadrové školy chodí většina děvčátek teprve rok. Shodují se, že největší problém jim zatím dělá šití v ruce, při šití na stroji se mnohé z nich cítí jistější. Důvody, proč se rozhodly navštěvovat právě hadrovou školu jsou různé.

„Do hadrové školy jsem se přihlásila, protože jsem se chtěla naučit šít a zašívat, abych mohla pomoci mamince a taky mě lákalo vyzkoušet babiččin nový šicí stroj. Začátečníkům bych asi doporučila, aby začínali šít něco menšího – třeba peněženku nebo kabelku, s nimi jsme začínali i my,“ vysvětluje další švadlenka Terezka Myšková.

„Mně se zase líbí, že si mohu ušít na sebe něco, co nikde jinde neseženete. Dokonce jsem si ušila i hadrovou panenku - takového plyšáčka,“ míní Janička Vojnarová.

Nejextravagantnější módní kreaci předvedla ten den na mole Klaudinka Abrahamová. „Dlouhou sukni jsem doplnila kloboukem s mašlí a šálem. Všechno je to z dost kluzkého materiálu, takže se to šilo docela obtížně,“ popisuje.

„I mně se to na stroji smekalo a ujíždělo to. Ale ta minisukně za to stála. Ještě bych si ráda ušila tílko,“ doplnila Deniska Kováčiová. „ Škoda jen, že se nám k těmhle modelům nehodily kabelky, které jsme šily úplně jako první věc,“ povzdychla si Natálka Kochová.

Šikovné ruce všech dívek, a odvahu s níž na mole své modely předvedly odměnil mohutný aplaus publika.