Podle opozičního zastupitele Robina Povšíka (ČSSD) totiž město v rámci nebytových prostor už prodalo, co mohlo. „Jediné, co již má město na prodej, jsou pozemky. Je ale chyba, že jsme je neprodali dříve, protože nyní jejich cena vzhledem ke světové finanční krizi klesá. Rozhodně bych nesouhlasil s prodejem pozemků v současné době za nižší ceny. Myslím, že je jedno, jestli se prodají až za pět let,“ řekl Povšík, jenž varoval i před dalším zadlužováním.

Náměstek primátora Adolf Beznoska to však odmítá. „Hodnota majetku města se zvýšila, zadluženost se snížila a fondy posílily,“ odmítá Beznoska. Podle něho město drží zadluženost pod osmi procenty. „O cenách pozemků k případnému prodeji se samozřejmě bude jednat s investory, pod cenou se prodávat nebudou. Automobilový průmysl je barometr, který reaguje jako první. Rozhodně tu problém máme,“ řekl.

Nezávislý zastupitel Svatopluk Kvaizar se zastavil nad tím, proč město neplánuje investice do sportovní haly TJ Auto Škoda, kterou město vloni převzalo a tvrdilo, že je v havarijním stavu. „Zatím jsme se domluvili, že uděláme nejnutnější opravy a zásadní investici připravujeme,“ odpověděl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS).

Potom ale sociální demokraté chtěli vysvětlit, co znamenají v rozpočtu naplánované investice na výstavbu in-line dráhy ve výši tři miliony korun.
„Kdyby si tady někdo nehrál na rozpočtáře, mohla být in-line dráha už v minulém volebním období. Tehdejší opozice v podobě ODS plánovanou investici pět milionů korun seškrtala na dva miliony, za které se in–line dráha tehdy udělat nedala. A teď se chce ODS sama ukázat s její stavbou,“ kritizoval Povšík.

To rozčílilo Nwelatiho. „Nechci, abyste tady někoho osočoval, že může za to, že nemáme in-line dráhu,“ řekl Nwelati. Smutný byl k Povšíkovi ještě tvrdší: „Myslím, že in-line dráhu nemáme hlavně kvůli vám, sám jsem jednou slyšel, že jste řekl jednomu člověku, že se peníze na in-line dráhu musely přesunout jinam,“ řekl Smutný.

To si Povšík nenechal líbit. „Víte, pane náměstku, vy si nepamatujete vůbec nic. Říká se, že jste náměstek pro VIP akce, který ví něco možná leda tak o plese města, či o reklamních akcích. Mě to od vás neuráží, vy si nepamatujete vůbec nic,“ odsekl Povšík. Nwelati Povšíka okřikl, aby se držel věci a neurážel. „Je to důležitá věc a já ji tady řeknu. Je to delší záležitost, ale vy jste, pane Nwelati, ten poslední, kdo mě tady bude omezovat,“ vrátil smeč Povšík.

O in–line dráze se v podobném tónu diskutovalo asi čtvrt hodiny, ale nic se nevyřešilo. Koaliční zastupitelé nakonec rozpočet schválili. Pro hlasovalo 22 přítomných politiků, čtyři byli proti a sedm se hlasování zdrželo.