Projekt Greenway Jizera, který by měl spojit cyklostezkou pramen řeky Jizery a navázat ji v Polabí na další stezku, vznikl už zhruba před deseti lety.

Jedním z významných partnerů je i město Mladá Boleslav, pod jehož patronaci spadá část budoucí trasy zhruba od Bakova po Benátky nad Jizerou.

A nejproblematičtější úsek se až donedávna nacházel právě na území města automobilů, jak potvrdil náměstek primátora Jiří Bouška.

„Největší problém jsme měli u čistírny odpadních vod v Podlázkách.Komunikace totiž nepatří městu, je v majetku firmy VaK (Vodovody a kanalizace). Vzhledem k nehodě, která se tu kdysi stala, nechtěl VaK na tuto cestu pouštět cyklisty," vysvětlil Jiří Bouška, kde se jednání zasekla.

Podle posledních zpráv ale Vak stanovisko přehodnotil a komunikaci městu zapůjčí.

„Uděláme tu drobná bezpečnostní opatření, budeme se o ni starat a zároveň ji využijeme právě jako součást plánované cyklostezky,"dodal.
Díky tomu může začít příprava projektové dokumentace, která právě na tomhle vázla. Už příští středu pak bude slavnostně otevřen další úsek Grenway Jizera z Malé Skály do Turnova.

Podle původních plánů by měla být celá cyklostezka hotová do roku 2015.