VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Keijsper: člověk, jenž stojí za novým infocentrem

Mladá Boleslav -Přinášíme druhou část rozhovoru s šéfem boleslavského infocentra Gérardem Keijsperem

6.1.2012
SDÍLEJ:

Gérard Keijsper představuje svou knihuFoto: Petra Kuldová

Šéf mladoboleslavského informačního centra je Holanďan. To ale vůbec neznamená, že svou práci dělá špatně, nebo hůř, než kdyby stejnou pozici vykonával Čech. Naopak. Je to velmi obětavý a svědomitý muž. Povídali jsme si s ním o jeho životě, o jeho cestě z Holandska do České republiky a samozřejmě o jeho práci v Mladé Boleslavi. První díl rozhovoru vyšel včera, tedy v pátek 6. ledna, druhou část si můžete přečíst zde.

Jak se infocentrum změnilo?

Hlavně je bezbariérové a má moderní vzhled. Nabízíme také internet pro slabozraké a nevidomé. Ten software, který slabozrací používají, stojí 150 tisíc korun, ne každý si to tedy může dovolit. U nás ho najdou. Prostory jsou také o poznání modernější. Maminky u nás najdou přebalovací pult, děti pak interaktivní prvky, skluzavku, prolézačku. Myslím, že rodiče si v klidu budou moci vyřídit své záležitosti a děti si zatím mohou hrát. Nakonec přijďte se podívat sami.

Jaké jsou vaše koníčky?

Můj velký koníček je letectví. Už od 16 let publikuji své fotografie. Nejdříve jsem publikoval v Holandsku a také v Anglii. V Česku jsem začal publikovat v roce 1993. Mým snem bylo napsat knihu o letadlech nebo letadle. Po vzoru jednoho spisovatele, který napsal knihu o letadle a jeho cestě od výroby až do šrotu, jsem si přál něco podobného napsat také. Stalo se. Psal jsem nakonec o moderních stíhačkách Gripen, kniha vyšla v roce 2000. Kniha byla později využívána k prezentaci a propagaci Gripenů tady v Čechách. Oslovoval jsem vydavatele v Anglii, to se podařilo. Kniha vyšla tedy i v angličtině, v roce 2003. Další kniha, kterou jsem napsal, byla o stíhacím projektu JSF. Kniha vyšla v Čechách a v Anglii, dokonce i v Japonštině. Mám publikováno přes 30 článků o letectví v Holandsku, Čechách a Anglii. Nyní pracuji na další knize.

A na co jste hrdý?

Kromě výše uvedeného je toho mnoho. S českým vydavatelem jsem navštívil knižní veletrh ve Frankfurtu, kde jsem objevil jednu holandskou knížku, která se právě filmovala. Upozornil jsem českého vydavatele a on rozhodl koupit práva, ten film se sice nikdy do Česka nedostal, ale knížku jsem překládal pro mého českého editora. V rámci infocentra jsme vydali knížku pana PhDr. Karla Herčíka Čtení o Mladé Boleslavi. Sháněl jsem sponzory a celý náklad, což je 2 000 kusů, je téměř vyprodaný. Což rok od vydání pokládám za úspěch. Projekt Metalová cesta je něco, na co jsem nesmírně hrdý, obnáší to rekonstrukci infocentra, naučnou stezku s názvem Metalová cesta a hnědé značení turisticky atraktivních cílů pro automobilisty po městě. Před asi dvěma roky jsem se setkal s panem Handlíkem a chtěl jsem ho upozornit že mít tak krasná letadla jenom na letecké dny je škoda, chce to mít Muzeum. Pana Handlíka to už také napadlo, ale nevěděl kde sehnat peníze. Upozornil jsem ho na evropské fondy a ještě před koncem roku nás pan Handlík příjemně překvapil. Letecké muzeum bylo na světě. Jsem hrdý na svou miniroli v přípravě projektu leteckého muzea. Získali jsme další dotaci v hodnotě 4,5 miliónu korun pro infocentrum, ale jednáme s městem, zatím si nejsem jist, jestli dostaneme spolufinancováni od města, které potřebujeme k realizaci dalšího projektu.

Co na vaše pracovní vytížení říká rodina?

Nejsou z toho příliš šťastní, oni jsou nejvíce ochuzení a mou přítomnost. Nepracuji jen od 8 do 17 hodin, ale pokud je třeba, tak dokáži pracovat několik dní za sebou do noci. Prostě dokud nemám pocit, že je vše v pořádku, tak nepřestanu. Co s rodinou podnikáte, pokud si čas uděláte? Nejraději jen tak odpočívám, ale když odpočíváme aktivně, tak pak jednoznačně vyhrávají výlety. Většinou, když k nám přijedou přátelé z Anglie, Francie nebo Irska na návštěvu, vyrazíme vždy na nějakou trasu, kde je buď hrad, zámek nebo zkrátka něco zajímavého. Trasu výletů plánuje moje velká opora, manželka. Z takových výletů se vracím hodně odpočinutý. Musím říci, že se kvůli dětem ani nemusíme omezovat v délce tras. Naposledy jsme se vydali na Kokořín a trasu dlouhou 12 kilometrů ušel i náš 5letý syn. Nekňoural, ani si nestěžoval.

České jídlo?

Mám rád česká jídla. Nejraději asi zabijačku. Konkrétně jaternicový prejt. Dá se říci, že neexistuje jídlo, které bych nejedl. Na Vánoce třeba jíme normálně kapra nebo jinou rybu, v Irsku jsme měli jednou husu. Rád zkouším něco nového. V Jižní Africe jsem jedl žraloka, krokodýla, nebo pštrosí maso. V jižní Americe jsem zase jedl různé ryby a mušle, které byly k dostání jen tam. V Dubaji jsem měl možnost ochutnat jídla z celého světa na jednom večírku v golfovém klubu, který organizoval místní šejk. Jinak mě dostává chuť pivního sýra. Ten mám velmi rád. Jsem ochotný pro dobrý sýr udělat hodně.

Pivo nebo víno?

Pivo.

Skončíme, jak jsme začali, tedy pracovně. Nejbližší pracovní cíl?

Metalová cesta je sice téměř hotová, ale je to pouze infrastruktura. My chceme ještě spojit podnikatele na trase se Škodou Auto. Všechny místní podnikatele chceme dát dohromady s cílem podpořit mini zoo, zimní stadion, restaurace, prostě udělat z toho balíček kompletních služeb, které může město Mladá Boleslav nabídnout. Vytvořit komplexní nabídku pro skupiny a jednotlivce. Zákazník, který sem pojede se záměrem například navštívit Škoda Auto Muzeum pak třeba díky takové nabídce zůstane ve městě déle a peníze, které tady nechá, zůstanou v Mladé Boleslavi. V ten okamžik začíná fungovat ten správný cestovní ruch. To je moje představa. To bych si přál zrealizovat.

Autor: Petra Kuldová

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Řidič LKW tuzemsko MB/HK(31 500 Kč)

Řidič LKW CZ Rádi přijmeme řidiče LKW pro tuz. přepravy. Výchozí bod Mladá Boleslav nebo okolí Hradce Králové. Náplň práce: pravidelné transporty JIT v kolečku po tuzemsku Po-Pá, plat: 28-30.000 Kč dle složitosti přeprav(zohlednění vícepráce). So - příplatky, plat: 30-33.000 Kč. 2měnný provoz nebo dle dohody. Při 2 řidičích možno parkovat LKW v místě bydliště na trase.

2475 - Optometristé Optometrista/ka - Mladá Boleslav.(25 000 Kč)

Optometristé Optometrista/ka - Mladá Boleslav. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Optik House s.r.o., je provozovatel obchodní sítě VAŠE OPTIKA s.r.o., která je ryze českou společností. Stabilita a zároveň dynamicky se rozvíjející rodinná společnost nás řadí již 10 let mezi TOP optiky na českém trhu. Naše firma staví na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům ve všech našich stávajících 50 – ti pobočkách v ČR. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní servis., , Optometristka/Optometrista , , Požadujeme:, , •VŠ vzdělání v oboru optometrie, •Komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost, •Příjemné a milé vystupování, , Pracovní náplň:, , •Spolupráce s lékaři a řešení široké škály klientských případů, •Vyšetření a měření zraku klienta, •Aplikace kontaktních čoček a jiné, •Poskytování poradenství zákazníkům, •Prodej brýlí, kontaktních čoček a jiných optických pomůcek, •Vedení administrativy a záznamů klientů, , Nabízíme:, , •Silné zázemí stabilní české společnosti, •Práci od pondělí do pátku - víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, •Velkou podporu na počátku spolupráce, •Unikátní interní vzdělávací a rozvojový program, •Zajímavou práci v příjemném a moderním prostředí prodejny, •Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledků. Pracoviště: Optik house, s.r.o. - mladá boleslav, tř. Václava Klementa, č.p. 847, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Martina Sedláková, .

2475 - Optometristé Optometrista/ka - Benátky nad Jizerou(25 000 Kč)

Optometristé Optometrista/ka - Benátky nad Jizerou. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Optik House s.r.o., je provozovatel obchodní sítě VAŠE OPTIKA s.r.o., která je ryze českou společností. Stabilita a zároveň dynamicky se rozvíjející rodinná společnost nás řadí již 10 let mezi TOP optiky na českém trhu. Naše firma staví na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům ve všech našich stávajících 50 – ti pobočkách v ČR. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní servis., , Optometristka/Optometrista , , Požadujeme:, , •VŠ vzdělání v oboru optometrie, •Komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost, •Příjemné a milé vystupování, , Pracovní náplň:, , •Spolupráce s lékaři a řešení široké škály klientských případů, •Vyšetření a měření zraku klienta, •Aplikace kontaktních čoček a jiné, •Poskytování poradenství zákazníkům, •Prodej brýlí, kontaktních čoček a jiných optických pomůcek, •Vedení administrativy a záznamů klientů, , Nabízíme:, , •Silné zázemí stabilní české společnosti, •Práci od pondělí do pátku - víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, •Velkou podporu na počátku spolupráce, •Unikátní interní vzdělávací a rozvojový program, •Zajímavou práci v příjemném a moderním prostředí prodejny, •Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledků. Pracoviště: Benátky nad jizerou, Na Burse, č.p. 243, 294 71 Benátky nad Jizerou 1. Informace: Martina Sedláková, .

- Techničtí a odborní pracovníci Projektanti výroby(38 000 Kč)

Techničtí a odborní pracovníci Projektanti výroby v oblasti automotive. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 38000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Sirotkova č.p. 1242, Mladá Boleslav II, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 608733243, e-mail: kvetoslava.fiserova@c-p-s.de, , Náplň práce: , - zodpovědné řízení automobilových projektů v oblasti struktury a zařízení (infrastruktura, stavba/výstavba a office), - konstrukce montážních systémů pro integraci budoucích vozů, - optimalizace stávajících výrobních zařízení, - hodnocení a analýza výrobních čísel, - úzká spolupráce s vývojem, - řízení aktualizace projektových dat, kontrola změn projektových dat a sledování nutných doplnění, - nezávislé plánování a provádění pravidelných jednání s relevantními pracovníky projektů a pro kontrolu a řízení probíhajících projektů, - časté služební cesty do severní a jižní Ameriky, , Požadavky:, - středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání v oboru strojírenství, strojírenské technologie nebo podobném technicky zaměřeném směru, - zkušenosti v oblasti automotive, - praktické zkušenosti s technologiemi lisovny/svařovny/lakovny, - ideální jsou znalosti plánování dopravníkové techniky a tvorby layoutů, - dobré znalosti němčiny a angličtiny, - dobré znalosti systémů, přednostně u našich zákazníků ŠKODA, Audi, Volkswagen, - schopnost týmové práce a vysoké nasazení. Pracoviště: C-p-s dr. böckmann s.r.o.- pracoviště mb, Sirotkova, č.p. 1242, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Květoslava Fišerová, +420 608 733 243.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajská liga - 22. kolo: PZ Kladno (ve světlém) - Černošice.
13

Cenný skalp už nepomohl, kladenští mladíci putují do baráže

Kulečníkový a šipkový turnaj se uskutečnil v Kolomutech.
34

OBRAZEM: Kulečníkový a šipkový turnaj v Kolomutech

Záleží na nás, jak s důvěrou naložíme, říká jeden z boleslavských debutantů

Mladá Boleslav – Tajně doufal, že hned v úvodním jarním kole HET ligy dostane šanci a poprvé naskočí do zápasu nejvyšší soutěže. Trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin Tomáše Ladru v průběhu utkání s Karvinou (0:1) skutečně vytáhl z lavičky a vyslal ho na závěrečných dvacet minut pohnout bezbrankovým výsledkem. Dvacetiletý záložník k tomu v jednu chvíli neměl daleko. Svou šanci ale neproměnil a po gólu inkasovaném v nastavení mu premiéra spíše zhořkla.

OBRAZEM: Masopust v Bílé Hlíně

Masopust v Bílé Hlíně u Mnichova Hradiště fotoaparátem Pavla Bajera.

KRÁTCE: Psí výkaly mizí z Boleslavi

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

Máte známého či příbuzného, který během druhé světové války prošel táborem v Letech? Žije ve vašem okolí pamětník, nebo třeba potomek člověka, který v táboře byl?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT