Psí hotely nabídku služeb stále rozšiřují. Pejsci si tak mohou užít socializační, kondiční a jiné pobyty. Většina provozovatelů se však shoduje na tom, že pokud pes není na pobyt v cizím prostředí zvyklý, je lepší nezkoušet nic nového a pokusit se mu zajistit stejný režim, který má i doma.

Proto si Pavel Dousek z Kropáčovy Vrutice bere na hlídání vždy maximálně pět, šest psů současně: „U nás provozujeme hlídání v domácím prostředí a přizpůsobujeme se potřebám jednotlivých psů. Pes má ze změny prostředí a nepřítomnosti páníčka stres, proto není dobré ho ještě rozrušovat nějakými změnami režimu či stravy. Na druhou stranu máme mezi klienty i pejsky, kteří k nám jezdí pravidelně a ti už nás berou jako druhou rodinu. Někdy hlídáme i několik měsíců a s majiteli jsme vždy ve spojení prostřednictvím sociálních sítí.“

Posílání fotek či videí, dokumentujících pobyt chlupáče v hotelu, je dnes už téměř standardem. Některé hotely už do svých prostor instalovaly i webové kamery, aby mohli mít majitelé neustálý přehled o tom, jak se jejich pejskovi daří.

Martině Helclové z psího hotelu v Dolní Krupé se myšlenka kamer líbí, ale jejich pořízení v nejbližší době neplánuje zejména kvůli vysoké technické a finanční náročnosti.

V době celozávodní dovolené boleslavské automobilky mají v hotelu až dvacet psů. „Chceme, aby si psi pobyt užili asi tak jako děti letní tábor, aby u nás měli postaráno i o zábavu,“ říká Helclová.

Hotely jsou schopné zajistit psům i stravu, většina majitelů však přijíždí již s tím, na co je pes zvyklý. Samozřejmostí je i dostupná veterinární péče.

Kolik to stojí?
Ceny za jeden den pobytu začínají na 100 až 250 korunách. Za velkého psa ubytovaného v domácím prostředí však zájemce v hlavní sezoně zaplatí i 390 korun za den. Do cen se nepočítají náklady na krmení a doplňkové služby jako např. péče o srst a výcvik. Některé hotely nabízejí při dlouhodobém či pravidelném pobytu výrazné slevy. Malý pes 100-290 za den, velký pes 180-390 za den.

Martina Růžičková