To se jen tak nevidí! Prostor kynologického areálu se na Krásné louce zaplnil k prasknutí čtyřnohými psími mazlíčky a jejich pány. Z rozmanitosti všech přítomných psích plemen přecházel zrak!

Už od časného sobotního rána přicházely na Krásnou louku tisíce návštěvníku České národní výstavy psů. Někteří se se svým pejskem účastnili přímo výstavy, někteří přišli zhlédnout jedinečnou podívanou. A koukat bylo doopravdy na co.

Výstavy se totiž zúčastnilo neuvěřitelných tři tisíce šest set psů nejrůznějších psích plemen, které se v současné době v České republice chovají. Součástí víkendu byl i bohatý program. Návštěvníci tak mohli zhlédnout například závody Agility.

„Výstavu hodnotím jako jednu z nejúspěšnějších. Až na drobné přeháňky vše prošlo naprosto bez problémů a vládla dobrá nálada,“ uvedl Otakar Vondrouš, předseda pořádající organizace.

Psi na výstavě soutěžili v nejrůznějších kategoriích. Cena Nejkrásnější pes výstavy byla však jen jedna. „Tuto cenu získal německý boxer, majitelkou je Markéta Karbanová z jižních Čech,“ řekl Otakar Vondrouš.

Pro milovníky psů nebyla Česká národní výstava psů zdaleka poslední akcí. Ještě významnější událostí bude Mezinárodní výstava psů všech plemen Interdog Bohemia. Na stejném místě se v Mladé Boleslavi chystá na 30. a 31. srpna.