Výstavu velmi kladně zhodnotil i Václav Ginzl, starosta Březovic. „V rámci výstavy proběhly i dvě soutěže. První byla soutěž O nejlepší tradiční českou buchtu. Na prvním místě se umístila paní Klimešová, na druhém paní Takaczová a na třetím paní Hašlová. Soutěž O Nejkrásnější jablko vyhrála paní Čeledová, na druhém místě skončila paní Dušková a na třetím pan Formánek,“ uvedl březovický starosta.

V sále kulturního domu byly k vidění například produkty březovických zahrádkářů – ovoce, zelenina a květiny. Dále pak například výtvarné práce Domova důchodců Dolní Cetno, mšenská keramika, drátkování nebo výrobky ze sena a suchá vazba.

Během dvoudenní výstavy nechyběl ani kulturní program. O ten se postarala dechová hudba ze Bělé pod Bezdězem, folklorní soubor písní a tanců Horačky a country kapela z Benátek nad Jizerou. „Letošní ročník Podzimní výstavy byl již dvacátý. Chtěl bych poděkovat všem, kteří pomohli. Zvláště pak také místním zahrádkářům, kteří tuto výstavu před lety zahájili,“ řekl Václav Ginzl.

Kromě návštěvy výstavy se mohli návštěvníci občerstvit v místní restauraci, která u této příležitosti speciálně připravila domácí vepřové hody. Lidé si tak pochutnali na pochoutkách ze čtyř kusů této zvěře. Starosta Březovic potvrdil, že i na příští rok se návštěvníci na tradiční výstavu mohou těšit. Nyní obec do konce roku také chystá další akce. „Koncem listopadu to bude vánoční výtvarná dílna pro děti a setkání se seniory s kulturním programem,“ dodal starosta Ginzl.