Stovky lidí se v neděli 19 dubna kolem 15. hodiny vydaly na tradiční jízdu Mladou Boleslaví. Rekordní byla i délka trati, a to celých 15 kilometrů. Akce, která má přimět město k výstavbě nové in–line dráhy, jež mladoboleslavským cyklistům tolik chybí, se zúčastnilo tolik lidí, že vytvořili až dvoukilometrového hada.

Ukočírovat takový dav sportovců na bruslích, jízdních kolech a skateboardech bylo nesmírně organizačně náročné. Organizátor Petr Manďák i jeho kamarádi a zejména strážníci Městské policie Mladá Boleslav ale celou akci zvládli na jedničku, vše se obešlo bez vážnějších zranění či incidentů.

Zpestřením akce byly i nafukovací balonky a frkačky od Zaměstnanecké pojišťovny Škoda. Akci mediálně podpořily Boleslavský deník a rádia Kiss Delta i Jizera.

Ještě před startem jízdy samotné se mohli diváci pobavit nad úžasnými adrenalinovými výstupy. Své kaskadérské umění na motorce ukázal Pavel Vik, který mistrně ovládá svou Hondu CBR 900 a se kterým Petr Manďák jezdí již 4 roky na tuningových srazech na bruslích.

Adrenalinová ukázka, hvězdní hosté

Přijela i slovenská reprezentantka Lenka Buchcárová, která vyhrála Eurohry v Anglii a předvedla tancování na bruslích včetně ukázkové jízdy slalomu. V této taneční show ji doplnil na trekových bruslích Petr Točič.

Milan Haspeklo předvedl svou disciplínu flatland, neboli tanečky na kole a z Benátek nad Jizerou přivezl Jarmil Hrůza (bývalý úspěšný reprezentant na bruslích) český reprezentační team rychlobruslařů v čele s čestným hostem celé akce Kateřinou Novotnou (letošní nejlepší sportovec Boleslavska). V exhibičním závodě nám ukázali, jakou rychlostí se dá letět na bruslích. Součástí exhibičního závodu byla také ukázka dětského sprintu.

Součástí celé show buly otevřené závody pro příchozí na 500 metrů. Závody probíhly od 13.30 do 14.00 hodin. 300metrovou trať byla otevřena k volnému ježdění od 13 hodin. A kdo neměl brusle nebo by si rád vyzkoušel nové modely bruslí Powerslide, mohl tak učinit ze 40 párů modelů 08, 09.

"Všechno se povedlo"

V 15 hodin vyjely stovky lidí na 15-ti kilometrovou jízdu městem za bezpečného doprovodu městské policie, kluků na kolech ze skateparku a hudebního auta rádia Kiss Delta. „Skvěle jsme si užili nádherný nedělní den. Přálo nám i počasí. Věřím, že se tím podařilo upozornit i na chybějící in-line dráhu v Mladé Boleslavi,“ řekl sportovcům Petr Manďák.

„Děkujeme všem partnerům za pomoc při realizaci celé akce: Středočeskému kraji za podpory zástupce hejtmana Robina Povšíka, městu Mladá Boleslav, Zdravotní pojišťovně Škoda, Bondy centru, rádiu Kiss Delta, Boleslavskému deníku, Partners, Powerslide, CA planet, FK MB, sport Český ráj, Akrylux, Zdravé město MB a Klaudíánova nemocnice a všem dalším,“ řekl Petr Manďák.