Psy chová v naprosto otřesných podmínkách Václav Hrbáček ve svém domě, který je ale až po střechu zarovnán různým nepořádkem a odpadky. Stejná situace se přitom opakuje již několik let a jak to tak vypadá, konec je zatím v nedohlednu. Hrbáček Deníku pár dnů před zátahem totiž sdělil, že mu vlastně zvířata chybět nebudou, jelikož si pořídí další. 

Zátah proběhl na začátku týdne a akce byla velice komplikovaná. Odchyt strážníkům stěžovalo horké počasí, ale také agresivní chování psů, kteří se snažili utéct a schovat. Jejich chování je ale zcela pochopitelné, jelikož nejsou vůbec socializovaní a je evidentní, že mají strach z lidí. 

Letos se zátah obešel bez větších komplikací. Hrbáček s policisty spolupracoval a při odchytu psů se nějak výrazně nebránil.

Těsně po skončení akce jsme se s majitelem do domu hrůzy společně vydali, abychom spočítali zbývající psy. Hned od začátku bylo jasné, že se totiž všechny odvést nepodařilo. Na dvorku jsme našli tři. Chovatel ale působil smutně a marně hledal další. „Určitě jich tu bude víc. Oni se před policisty schovali, protože jim u mě nic nechybí. Mají se tu dobře a chtějí být se mnou. Důležité je, že nechytli starého psa,“ řekl po skončení zátahu Hrbáček.

Dvě mladé ženy, které akci přihlížely, ale z výsledku nadšené nebyly. „Určitě to nepomůže. Za chvíli jich bude mít opět plný dvorek. Pán by potřeboval sám pomoct. Takhle to dál nejde,“ posteskly si dívky, podle kterých je zápach vycházející z domu, zvlášť v horkých dnech, naprosto nesnesitelný. „Včera to bylo vůbec hrozné. Lidi dokonce odcházeli z kavárny, která s barákem sousedí. Ten smrad, co odtamtud vycházel, byl šílený. Něco jako spálené maso. Upřímně ani nechci domýšlet, co to mohlo být,“ říká smutně žena a dodává, že rovněž kňučení a štěkot zoufalých psů je občas k nevydržení.

Psi byli převezeni do útulku do Lysé nad Labem, kde je prohlédl veterinář. Naštěstí se tentokrát všichni nacházeli v relativně dobrém stavu a žádný nemusel být utracen. „Pouze jeden pes je pokousaný. Jsou to ale starší zranění, která se zahojí. Zvířata byla naočkována, odčervena a odblešena. Teď je čeká dvoutýdenní karanténa,“ potvrdil ředitel útulku Milan Kazda a dodal, že po skončení karantény si psy převezme úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Až poté budou k odběru.