Zápisy předškoláků začaly úderem čtrnácté hodiny a pokračovat budou i zítra do 11 hodin dopoledne.

"Zkoušíme především to, jakou mají děti výslovnost, ale bereme to s rezervou, přece jen to pro ně je svým způsobem stres," vysvětluje učitelka Anna Holečková.

Do prvních tříd se v Boleslavi chystá další silný ročník, takže ani ředitelé škol často nedokáží odhadnout zájem rodičů. Navíc musí započítat i děti, které sice k zápisu přijdou, ale jejichž rodiče budou žádat o odklad školní docházky.

"Letos si netroufnu tipnout, během první hodiny přišlo 40 dětí, navíc tu máme 17 odkladů z loňského roku," uvedl ředitel 6. základní školy Tomáš Suchý.

"Jsme připraveni otevřít tři první třídy, ale bude-li dětí hodně, není problém otevřít i čtvrtou, kapacity na to zatím máme. Každopádně chceme udržet počet dětí ve třídách na maximálně pětadvaceti," dodal Tomáš Suchý.

Podle jeho slov se rodiče nemusí obávat, že by jejich dítě bylo odmítnuto z toho důvodu, že nespadá do toho kterého školského obvodu. To potvrzují i ředitelé dalších boleslavských škol.

Na 7. základní škole předškoláčky na cestě úskalím zkoušení doprovázeli trpaslíci i ježibaba. V cíli pak se Sněhurkou rozdával medaile a malé dárky také princ.

Drtivá většina dětí se do školy těší a strachu z neznámého se zbavily i ty, které vcházely do školy se slzičkami v očích.

Podívejte se do galerie na to, jak zápis v Boleslavi probíhal.