Hned první kamion, který zastavila policejní hlídka vúterý na silnici od Benátek, respektive od Mělníka poblíž Bezděčína za přítomnosti reportéra Boleslavského deníku, byl zralý na okamžité odstavení z provozu. Ukrajinský řidič také zaplatil kauci 10 tisíc korun.

Popraskané pneumatiky, díra v sajtně, prázdná rezerva. To je jen z mála vad, které policie na kamionu našla. Řidiče proto doprovodila na odstavné parkoviště.

Další řidič, který jel ze směru od Mělníka na Bezděčín, neměl bezpečně přikurtovaný náklad. Snažil se sice všemožně vykrucovat, ale nebylo mu to moc platné. Vyhláška, zákon a předpisy mluví jasně: Řidič je povinen zabezpečit náklad. Slovenskému řidiči byla tedy udělena bloková pokuta 2 tisíce korun.

Zato následující polský řidič měl naprosto a precizně vše v pořádku a tak mohl s úsměvem pokračovat ve své jízdě. A i když slušných řidičů je nespíš na boleslavských silnicích převaha, stále se jich najde dost, kteří ohrožují silniční provoz. Tvrdý postup policie je proto na místě.

Josef Pilař