Již v půl sedmé ráno odstartovala v pátek 27. května první soutěžní dvojice účastnící se třídenních parkurových závodů v Ptýrově na Mladoboleslavsku, které jsou zařazené do Skokového poháru České pojišťovny.

Za jediný den diváci mohli vidět ještě více než 400 účastníků, přičemž poslední z nich projel cílem v 19.10 hodin. Absolutní denní rekord českých kolbišť se však překonán nakonec nebyl…

Zatímcov pátekbyl končený počet startujících 404, před dvěmi lety v Ptýrově bylo při jiných závodech zaznamenáno 417 účastníků. Vůbec poprvé ovšem byly závody zahájeny dříve než v 7 hodin ráno.

Zahajovací soutěže s výškou překážek 100, resp. 110 centimetrů byly rozděleny do dvou samostatných skupin. V kategorii pro 4 – 5leté koně či děti a juniory na koních bez omezení na výšce 100 centimetrů zvítězila Kateřina Málková s Finnesou, v otevřené části soutěže se nejvíce dařilo Kláře Vodňanské v sedle koně Sanchir.

V soutěži o 10 centimetrů vyšší již měli samostatnou kategorii pouze děti a junioři na koních bez omezení. Vítězství v ní vybojovala dvojice Lucie Přikrylová – Una Saphira. V kategorii dvojic bez omezení předvedla nejlepší výkon Barbora Hassová s Benjaminem 4.

Nejpočetnější startovní pole bylo v soutěži stupně L**, tedy s výškou 120 centimetrů. Čtyřicet sedm koní dokázalo absolvovat parkur bez trestných bodů, a tak o umístění rozhodoval čas. Ten měl nejkratší Jan Štětina s Eliasem-S. Oproti nejpomalejší dvojici s bezchybným výsledkem měl k dobru více jak sedmnáct sekund.

Závěrečná soutěž byla s překážkami 130 centimetrů. Z 84 dvojic je překonalo bez zaváhání 18, a tak rozhodující roli měl opět čas. Nejrychlejší byl David Fialka s Ebony, ten se však závěrečného dekorování nemohl zúčastnit, jelikož po pádu ze svého druhého koňského svěřence jménem Candida musel být převezen s drobnou tržnou ránou v obličeji do nemocnice. Do čestného kola tak ostatní umístěné zavedl jeho stájový kolega Jan Zwinger, který se s Lordanou 1 umístil na druhém místě.

V dalších dnech již počty startujících nebudou tak astronomické.Dnes, tedy vsobotu, se předpokládá s bezmála třemi stovkami startů a v neděli jich bude jen něco málo přes dvě stě.

Velká cena Kolína začne na Ptýrověv neděliv 15.00 hodin a předcházet jí bude zajímavý doprovodný program. Nejen děti se mohou těšit na svezení na koních a vyzkoušet si budou moci trenažér rodeového býka. Chybět nebude ani divácká soutěž o hodnotné ceny.