Poměrně velký ohlas vyvolala u čtenářů Boleslavského deníku dopravní nehoda na křižovatce ulic Palackého a Husovy v Mladé Boleslavi. K té došlo minulý týden a neobešla se bez zranění. Jedno z havarovaných aut pak skončilo až na chodníku u domu. Nejeden čtenář začal okamžitě hovořit o tom, že s dopravou v tomto místě by se urychleně mělo něco začít dělat.

Možná by pomohlo umístění zrcadla, aby řidiči lépe viděli do křižovatky. Možná by rychle jedoucí řidiče zpomalily retardéry. Ty se tam ale podle vedoucího Odboru dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Mladá Boleslav Josefa Macouna neobjeví. „Jde o poměrně zatíženou komunikaci, na kterou není vhodné umisťovat retardéry. Zejména s ohledem na plynulost silničního provozu a rovněž tak ekologické zatížení okolí,“ řekl Macoun.

Přesto všechno by na osudné křižovatce mohlo být bezpečno. „Máme vypracovanou studii na řešení této křižovatky a chtěli bychom ji zrealizovat v příštím roce,“ poznamenal vedoucí silničního odboru.
Podle mluvčí radnice Hany Koišové se tak počítá s tím, že v tomto místě vyroste řada nových bezpečnostních prvků. „Půjde například o ostrůvky pro chodce, které by zároveň měly i celkově zpomalit rychlost projíždějících vozidel,“ uvedl Koišová.

Za většinou silničních karambolů stála nepozornost řidičů. Velký problém však tvoří i špatně zaparkovaná vozidla. Ta totiž značně brání výhledu při výjezdu z Palackého ulice ve směru od gymnázií. Přestože mnozí lidé tvrdí, že odnaučit řidiče parkovat téměř v křižovatce by mohla častá přítomnost městské policie, opak bývá pravdou. Pozvání k podání vysvětlení za špatné parkování nacházejí řidiči za svými stěrači poměrně často. „Stál jsem tady sotva patnáct minut a už jsem dostal papírek za stěrač,“ rozčiloval se jeden z řidičů, který zaparkoval na bílých vodorovných pruzích zakazujících zastavení. Na výmluvy, že značení je špatně vidět, se už dlouho řidiči spoléhat nemohou. „V současné době bude provedeno obnovení vodorovného dopravního značení,“ uvedl pro Deník Macoun.