„Areál dokončujeme a prosíme návštěvníky, aby sem zatím nejezdili. Vše by mělo být hotové zhruba za týden, termín otevření včas upřesníme,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Bouška, který si stavbu s dalšími zástupci města a městských společností i dodavatele přišel prohlédnout a také osobně jízdu vyzkoušet.

Pumptrack je první etapou rekonstrukce volnočasového areálu Betonárka Radouč, který město nechá kompletně přebudovat a obohatit o nové prvky. Tato umělá dráha, tvořená klopenými zatáčkami a boulemi, je určená pro cyklisty bez rozdílu věku a výkonnosti. Dráhu staví švýcarská firma s českým zastoupením Velosolutions. Patří ke špičce v oboru a jimi vybudované pumptracky najdeme po celém světě.

Posilovna i minizoo

V areálu vznikne také betonový skatepark, který bude rozdělen na dvě části – zastřešenou dětskou část se skateboardovým poolem (bazénem) a venkovní část, jejíž betonové překážky budou připomínat ulici, tedy místo, odkud skateboarding vzešel.

Projekt dále počítá s venkovní posilovnou, dětskými hřišti a zastřešeným zázemím se šatnami, terasou a případným občerstvením. Zachována bude i stávající dráha pro RC modely, přičemž dojde k její modernizaci, aby splňovala podmínky pro pořádání oficiálních závodů.

Volnočasový areál Betonárka Radouč chce město nabídnout nejen sportovcům, ale celým rodinám. Na něj bude proto dále navazovat i plánovaná minizoo, která vznikne v bezprostředním sousedství betonárky. Lokalita tak má ambici stát se odpočinkovou zónou v severní části Mladé Boleslavi s návazností na rekreační využití přírodní památky Radouč.