Má to být špičková a také placená mateřská školka s nadstandardní výukou cizích jazyků v Mladé Boleslavi. Jenže, přestože už začal nový školní rok, nemá dokončené ani prostory nutné pro výuku. Soukromá firma tak malé školáky zatím umístila na Městský stadion v Mladé Boleslavi.

„Ano, bohužel se nepodařilo včas dokončit přístavbu prostor pro mateřskou školku,“ vysvětluje Aleš Juranka, majitel firmy Reza, která již v Táborské ulici provozuje sousední soukromé jesle Pohádka.

Na Městském stadionu je tak k vidění v těchto dnech opravdu nečekaný obrázek. Z objektu proskleného press centra pro novináře vedle fotbalového hřiště zmizely luxusní červené sedačky i konferenční stolky a místnost se proměnila v učebnu pro předškoláky.

Stavební práce na školce pravděpodobně pozdržely průtahy při jednání s úředníky. Objekt ještě není dokončen a děti tam proto zatím být nemohou. „Využili jsme proto příjemných prostor na stadionu, kde děti zůstanou asi dvacet dnů,“ říká Juranka.

Rodičům ani dětem toto zpestření nijak nevadí. „Já jsem spokojený, protože bydlíme na sídlišti a máme to tak do této provizorní školky blízko a pro děti je to něco nového a zajímavého. Komu se poštěstí chodit do školky na stadion,“ směje se jeden z námi oslovených rodičů.

Provizorní učebna v press centru na stadionu nabízí příjemné prostředí, velký červený koberec, velkou televizní obrazovku, promítačku, plátno i tabuli. Během pár minut se tak dá novinářské centrum, kde se připravují zprávy z fotbalových utkání a kde se občas scházejí i významné návštěvy s prvoligovými fotbalisty, proměnit ve školní učebnu.

Mateřská školka Reza je první soukromou mateřskou školkou v Mladé Boleslavi. Nabídne proto i nadstandardní služby.

Děti se zde budou každý den učit anglický jazyk včetně konverzace v angličtině, dvakrát do měsíce navštíví nějaké kulturní či divadelní představení a budou moci využít keramický kroužek, výlety do přírody, výtvarné činnosti, výuku na flétnu, jednou týdně plavecký výcvik a kroužek dramatické a pohybové výchovy.

Ve školce bude k dispozici samozřejmě i kvalitní stravování se zvýšeným podílem ovoce a zeleniny.