Začátek vytoužených dvouměsíčních prázdnin oslavili v Kobylnicích ve velkém. Pro děti, ale i jejich rodiče byl připravený bohatý program. Velký zájem vzbudili u dětí policisté a hasiči.

Na velké travnaté ploše v Kobylnicích mohli na vlastní oči lidé vidět policejního psa v akci. Ten měl za úkol jediné – zadržet pachatele. Nejprve pes cenil zuby na figuranta schovaného v křoví. Když k němu přišel policista a pokusil se u něj provést osobní prohlídku, dostal pes další příležitost zadržet pachatele.
Osobní prohlídku neustále sledoval policejní pes. Jakýkoliv pohyb mu tak nemohl uniknout. Když se kontrolovaný muž pokusil dostat ze „spárů“ policisty, pes neváhal ani chvíli a bleskově všem přihlížejícím ukázal, kdo je tady pánem!

Tím ale dětský den rozhodně neskončil. Odvážné děti si pak mohly přijít čtyřnohého policistu pohladit a pod dohledem psovoda mu dát i malý pamlsek. Mezitím se z dálky začalo ozývat houkání hasičského auta.

Hasiči naštěstí nespěchali k požáru, ale za dětmi, které během chvíle začaly prozkoumávat, co takové hasičské auto obsahuje. Ty nejmenší asi nejvíce v kabině auta zaujala vysílačka.