Deštivý pátek. V sobotu ráno na některých místech Mladoboleslavska pomalu vylézá slunce. Přesto teploty rozhodně vysoké nejsou. Na mnohých místech jsou ještě vidět nepříjemné kaluže. S vodou se ten den chtějí pořádně poprat také sbory dobrovolných hasičů, které zamířily do Petkov na další kolo soutěže Mladoboleslavský pohár v požárním sportu pro rok 2010.

Mokrý terén

Jak Boleslavskému deníku řekl ředitel soutěže Václav Kavalír, pořadatelé se i přesto snažili závod připravit tak, aby vše odpovídalo podmínkám soutěže.
Mokrý terén ovšem běh velmi komplikuje. Pády na kluzké trávě tak na sebe nenechaly dlouho čekat. Někteří je ukusili již na samém začátku závodní tratě, další pak při doběhu k terčům.

„Terén byl docela dobrý. Nepovedla se nám voda, jinak to bylo perfektní,“ uvedla jedna ze soutěžících, Denisa Ludvíková.

Velký obdiv jak u přihlížejících návštěvníků, tak i kolegů – hasičů sklízeli ti, kteří se museli nořit do kádě ledové vody. „Vydrž, vydrž,“ povzbuzovali přihlížející ty soutěžící, kteří mnohdy drkotali zuby a lapali po dechu.

Kdo byl lepší?

Vítězové v Petkovech si domů odnášeli ceny od hlavního sponzora soutěže Pivovaru Rohozec a také od mediálního partnera, kterým je Boleslavský deník. Jak ale poznamenal Václav Kavalír, ceny se možná ještě rozrostou. Přihlásil se totiž nový partner.

Při zahájení Mladoboleslavského poháru v požárním sportu minulý týden v Dlouhé Lhotě bojoval v kategorii mužů Sychrov s časem 23,09 sekund a v kategorii žen SDH Krásná Ves s časem 25,17. Ani jeden z těchto časů se v Petkovech překonat nepodařilo.

Lépe se však dařilo dětem. V kategorii starší děti zvítězil v prvním závodě SDH Březno s časem 27,94. V Petkovech nejlepšího času dosáhli domáci s perfektním časem 25,10. Kategorie děti mladší však v sobotu zůstala časově nepřekonána. V Dlouhé Lhotě zvítězil tým Březno A s časem 28,34. V Petkovech měly nejlepší čas děti z Plaz.

Kde se pokračuje?

Soutěž pokračuje 12. června v Chotětově.