Parkuroví jezdci ze všech koutů republiky si během celého víkendu dali dostaveníčko v Jezdeckém areálu Páterov v Bělé pod Bezdězem. Velká cena Páterova se podle majitele areálu Daniela Vacka setkala s velkým zájmem jezdců.

„Jel se zde i velký parkur, což v republice těchto velkých soutěží tolik není,“ uvedl pro Deník Vacek s tím, že ve „stotřicítkách“ závodilo přes padesát koní. Dvacet sedm jich bylo ve „stočtyřicítkách“ a v kategorii o dalších deset centimetrů vyšších výšek jich bylo lehce přes deset.

Z nejznámějších jezdců, kteří se Velké ceny Páterova zúčastnili, lze jmenovat například Daniela Voksu či Ludvíka Jandourka, který naposledy vyhrál na skokovém poháru v Brně.

Počasí nepozlobilo

Ač noc ze soboty na neděli byla plná deštivého počasí, povrch kolbiště to podle majitele areálu Daniela Vacka příliš nepoznamenal. Sám majitel se o povrch dobře postaral a tak jezdci a koně měli na soutěž připraven velký dobrý povrch. Jen místy se podle jeho slov objevila malá vlhčí místa.
Na další závody do Jezdeckého areálu Páterov v Bělé pod Bezdězem mohou milovníci koní vyrazit 18. června, kdy se zde konají menší jednodenní závody.