Návrat očkovacího centra do větších prostor kvituje i krajský radní Pavel Pavlík. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo v Mladé Boleslavi vrátit očkovací centrum do větších prostor. Klaudiánova nemocnice tak může uspokojit poptávku po očkování, které se nyní ukazuje jako nejefektivnější v boji proti pandemii covidu,“ řekl radní pro oblast zdravotnictví Středočeského kraje.

Očkovací centrum Klaudiánovy nemocnice sídlilo od konce srpna do nynějška v Domě s pečovatelskou službou v Havlíčkově ulici. Zdejší prostory umožňují denně odbavit maximálně 400 lidí. „Zájem o očkování je ale mnohonásobně větší, což dokazují dny, kdy mohli lidé přijít bez předešlého objednání,“ řekla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Dočasný návrat očkovacího centra do hlavního sálu domu kultury tak umožní denně naočkovat až 1500 lidí. Očkovací centrum bude v provozu každý den od 7 do 11 a od 12 do 16 hodin pro předem objednané. Pro neobjednané platí provoz od 9 do 11 a od 13 do 15 hodin. Očkovat se bude látkou Pfizer nebo Johnson.

Zájemci o druhou dávku Moderny si musí vakcínu zarezervovat na emailu vakcinace@onmb.cz, třetí dávky se pak objednávají online přes systém https://registrace.mzcr.cz/ nebo https://crs.uzis.cz/. První dávky Moderny se v tomto očkovacím centru nepodávají.

Klaudiánova nemocnice současně provozuje také očkovací centrum v Mnichově Hradišti. Jeho provoz se nemění.