Projekt spolupráce mezi Středočeským krajem a spolkovou německou zemí Porýní-Falcko vstoupil do další části. A zakotvil v Mladé Boleslavi na Jičínské ulici. Přesně ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti (bývalá zemědělská škola).

Po dubnové návštěvě českých zástupců v Německu přijela ve středu pětičlenná delegace ředitelů německých středních odborných škol na krátkou návštěvu do Čech. Včera (čtvrtek) je čekalo další jednání v Praze. Cílem cesty delegace z Porýní se staly školy v Dubně u Příbrami, Kladně, Nymburce a právě v Mladé Boleslavi.

Jak bude spolupráce ale vypadat v budoucnu, to zatím nebyl schopen nikdo uvést. Vše je na začátku a to v rovině jednání. Nic konkrétního žádná ze stran zatím neuvedla. „Doufáme, že dokážeme posílit vztahy mezi středočeským krajem a spolkovou zemí Porýní–Falcko. Jednou z možností, jak partnerství oživit, jsou třeba výměnné pobyty žáků. Cílem je, aby partnerství bylo spíše zaměřené na lidi a ne jen v administrativní rovině,“ uvedl Walter Lautwein ze školy v Ludwisghafenu.

„Spojení teorie a praxe tady u vás v Boleslavi funguje velice dobře. My už máme partnerství se Slovinskem a třeba i se Španělskem. A tak nyní poznáváme české hostitelství a myslíme si, že Češi by se do takového partnerského projektu mohli také zapojit. Mám tím na mysli evropské projekty Leonardo a Comenius,“ podotkl Helmuth Becker, ředitel jedné z německých škol. „Už jsme se předběžně domluvili s ředitelem jedné německé odborné školy, že další jednání mohou už být v rovině škol. Uvidíme, jak se vyvinou další vztahy,“ podotkl ředitel boleslavské školy Jiří Šlégl.